Україна отримала можливість імпортувати з Європи додаткові 500 МВт електроенергії
Джерело: Денис Шмигаль у Telegram
Прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що Україна отримала можливість імпортувати з Європи додаткові 500 МВт електроенергії.
У Брюсселі цього тижня підтвердили повне завершення процесу синхронізації української та європейської енергосистем. За словами глави уряду, це велике досягнення для нашої країни.
“На цьому ж засіданні в Брюсселі було ухвалено рішення, завдяки якому Україна зможе імпортувати до 1700 МВт електроенергії з Європи. Це додаткові 500 МВт, які допоможуть нам покрити можливий дефіцит узимку”, — зазначив Денис Шмигаль.
Як зауважив прем’єр-міністр, Україна розраховує на те, що вже цього місяця на саміті лідерів ЄС відбудеться історичне рішення про початок перемовин щодо вступу нашої держави в Євросоюз.
- Уряд забезпечив можливість імпортувати електроенергію з сусідніх країн у випадку виникнення дефіциту. Зокрема зі Словаччини, Угорщини, Румунії та Польщі.
- Під час розмови прем’єр-міністр Денис Шмигаль і словацький колега Людовіт Одор обговорили енергосистему України. Вони порушили питання підтримки України в частині імпорту електроенергії у зимовий період.
- Очільник “Укренерго” Володимир Кудрицький пояснив, що Україна обмежена у можливості імпортувати електроенергію, аби покрити дефіцит в енергосистемі. За його словами, вартість електрики в Україні та в Європі формується інакше.
У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.
17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.
В Україні розробили довідник з інструкцією впровадження загальнонаціональної хвилини мовчання для громад.
Президент США Дональд Трамп зробив чергову заяву щодо глави Українською держави, відзначивши, що не є фанатом Володимира Зеленського.
Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Силах оборони України дистанційно керовану самохідну броньовану платформу UNEX UGV українського виробництва для виконання завдань з логістики, евакуації, розмінування тощо.