Україна отримала можливість імпортувати з Європи додаткові 500 МВт електроенергії
Джерело: Денис Шмигаль у Telegram
Прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що Україна отримала можливість імпортувати з Європи додаткові 500 МВт електроенергії.
У Брюсселі цього тижня підтвердили повне завершення процесу синхронізації української та європейської енергосистем. За словами глави уряду, це велике досягнення для нашої країни.
“На цьому ж засіданні в Брюсселі було ухвалено рішення, завдяки якому Україна зможе імпортувати до 1700 МВт електроенергії з Європи. Це додаткові 500 МВт, які допоможуть нам покрити можливий дефіцит узимку”, — зазначив Денис Шмигаль.
Як зауважив прем’єр-міністр, Україна розраховує на те, що вже цього місяця на саміті лідерів ЄС відбудеться історичне рішення про початок перемовин щодо вступу нашої держави в Євросоюз.
- Уряд забезпечив можливість імпортувати електроенергію з сусідніх країн у випадку виникнення дефіциту. Зокрема зі Словаччини, Угорщини, Румунії та Польщі.
- Під час розмови прем’єр-міністр Денис Шмигаль і словацький колега Людовіт Одор обговорили енергосистему України. Вони порушили питання підтримки України в частині імпорту електроенергії у зимовий період.
- Очільник “Укренерго” Володимир Кудрицький пояснив, що Україна обмежена у можливості імпортувати електроенергію, аби покрити дефіцит в енергосистемі. За його словами, вартість електрики в Україні та в Європі формується інакше.
Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.
Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.
14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.
У низці приватних переговорів з командою Дональда Трампа трансатлантичні партнери висловили аргументи на користь продовження підтримки України. У результаті, союзники заявили, що нова адміністрація США не стане змушувати Київ до передчасних переговорів з Росією.