Україна отримає можливість залучати до $2,1 млрд від Південної Кореї: підписано угоду
Джерело: Міністерство фінансів України
Україна отримає можливість залучати кредитні ресурси загальним обсягом до 2,1 млрд доларів від Південної Кореї – уряди країн підписали відповідну угоду.
Міністр фінансів Сергій Марченко підписав Рамкову угоду між урядом України та урядом Республіки Корея щодо кредитів від Фонду економічного розвитку і співробітництва (“EDCF”) на 2024-2029 роки. Підписання відбулось під час робочого візиту на Весняні збори МВФ та Світового банку, які проходять у Вашингтоні, США.
Міністерство економіки України спільно з Міністерством фінансів України працювали над підготовкою зазначеної угоди.
Відповідно до положень угоди, уряд Республіки Корея надає можливість українській стороні отримувати кредити від EDCF на суму, що не перевищує 2,1 млрд доларів США на період 2024 – 2029 років.
Кредитні кошти надаватимуться для реалізації пріоритетних проєктів, що спільно відбиратимуться сторонами.
“Підписання даної угоди, разом зі спрямованою Україні гуманітарною допомогою та підтримкою на міжнародній арені є проявом надійного партнерства між Республікою Корея та Україною. Переконаний, що, зважаючи на високотехнологічний розвиток Кореї, подальша співпраця між країнами дозволить нам застосувати найкращі практики Республіки Корея для відновлення та відбудови України”, — зазначив Сергій Марченко.
Також міністр фінансів України Сергій Марченко провів зустріч з віцепрем’єр-міністром і міністром економіки та фінансів Республіки Корея Сан-Мок Чхве.
Уряд Кореї наголосив на своїй солідарності з Україною.
Довідково. Фонд співробітництва в економічному розвитку (EDCF) заснований урядом Республіки Корея 1 червня 1987 року з метою сприяння економічному співробітництву між Кореєю та країнами, що розвиваються. Фонд надає фінансову підтримку країнам-партнерам для їх промислового розвитку та економічної стабільності.
- Міністр закордонних справ Південної Кореї Чо Тхе Йоль повідомив про виділення Сеулом 12 млн доларів на реабілітацію українських військовослужбовців.
- Міністерство охорони здоров’я України отримало від уряду Кореї ще 70 автівок швидкої допомоги для надання невідкладної медичної допомоги під час війни.
- Республіка Корея допоможе Україні відновити пошкоджену внаслідок війни водогосподарську інфраструктуру.
Українські десантники разом з іншими підрозділами в Курській області Росії захопили в полон 21 військовослужбовця армії окупантів.
4 лютого представники Європейської комісії, Європейської служби зовнішніх справ, Ради Європи, України та 37 держав погодили головні параметри для створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 лютого. З початку доби відбулося 80 бойових зіткнень. Найгарячішою була ситуація на Покровському, Торецькому напрямках та на Курщині.
Верховна представниця Євросоюзу з закордонних справ Кая Каллас заявила, що трибунал для лідера РФ Володимира Путіна працюватиме, навіть якщо президент США Дональд Трамп досягне мирних переговорів з господарем Кремля щодо України.
Президент Володимир Зеленський в інтерв’ю Пірсу Моргану розповів про втрати під час повномасштабної війни з Росією та оцінив реальність повернення всіх окупованих ворогом територій.