Україна отримає можливість залучати до $2,1 млрд від Південної Кореї: підписано угоду

Джерело: Міністерство фінансів України

Україна отримає можливість залучати кредитні ресурси загальним обсягом до 2,1 млрд доларів від Південної Кореї – уряди країн підписали відповідну угоду.

Міністр фінансів Сергій Марченко підписав Рамкову угоду між урядом України та урядом Республіки Корея щодо кредитів від Фонду економічного розвитку і співробітництва (“EDCF”) на 2024-2029 роки. Підписання відбулось під час робочого візиту на Весняні збори МВФ та Світового банку, які проходять у  Вашингтоні, США.

Міністерство економіки України спільно з Міністерством фінансів України працювали над підготовкою зазначеної угоди.

Відповідно до положень угоди, уряд Республіки Корея надає можливість українській стороні отримувати кредити від EDCF на суму, що не перевищує 2,1 млрд доларів США на період 2024 – 2029 років.

Кредитні кошти надаватимуться для реалізації пріоритетних проєктів, що спільно відбиратимуться сторонами.

“Підписання даної угоди, разом зі спрямованою Україні гуманітарною допомогою та підтримкою на міжнародній арені є проявом надійного партнерства між Республікою Корея та Україною. Переконаний, що, зважаючи на високотехнологічний розвиток Кореї, подальша співпраця між країнами дозволить нам застосувати найкращі практики Республіки Корея для відновлення та відбудови України”, — зазначив Сергій Марченко.

Також міністр фінансів України Сергій Марченко провів зустріч з віцепрем’єр-міністром і міністром економіки та фінансів Республіки Корея Сан-Мок Чхве.

Уряд Кореї наголосив на своїй солідарності з Україною.

Довідково. Фонд співробітництва в економічному розвитку (EDCF) заснований урядом Республіки Корея 1 червня 1987 року з метою сприяння економічному співробітництву між Кореєю та країнами, що розвиваються. Фонд надає фінансову підтримку країнам-партнерам для їх промислового розвитку та економічної стабільності.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.