Україна посилює роботу над правовими механізмами протидії шахрайства з фондами ЄС

Джерело: Урядовий портал

Україна посилить відповідальність щодо використання фінансових ресурсів, які надає Європейський Союз.

 “Отриманий Україною статус країни-кандидата на вступ до ЄС передбачає посилення нашої відповідальності щодо використання фінансових ресурсів, які Європейський Союз надає Україні, у тому числі криміналізації порушень та зловживань такими ресурсами”, – зазначила віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина під час засідання Міжвідомчої координаційної ради з питань протидії порушенням, які впливають на фінансові інтереси України та ЄС.

За її словами, у своєму звіті ЄС прямо зазначає про важливість запровадження відповідальності за шахрайство з фондами ЄС та надання гарантій щодо забезпечення надійного фінансового управління та захисту фінансових інтересів. Отже, попередні завдання, визначені угодою про асоціацію, повинні бути розширені і доповнені.

Також віцепрем’єр-міністерка нагадала, що на тлі повномасштабної війни, коли значна частка доходів державного бюджету України формується за рахунок зовнішніх надходжень, зокрема від ЄС, гостро постає питання забезпечення дієвого захисту фінансових інтересів партнерів.

“Ми не можемо і не маємо права безвідповідально використовувати надану допомогу. Україна має прискорити та поглибити роботу щодо протидії фінансовим порушенням. Це частина шляху нашої держави до членства в ЄС”, – зауважила віцепрем’єр-міністерка.

Крім того, в межах засідання було ухвалене рішення про створення робочої групи для напрацювання нормативно-правових актів у сфері захисту фінансових інтересів ЄС.

Група складатиметься з представників Міністерства фінансів України, Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції, Міністерства внутрішніх справ України, Національної поліції України, Офісу генерального прокурора, Державної служби фінансового моніторингу України, Національного агентства з питань запобігання корупції, Національного антикорупційного бюро та Бюро економічної безпеки України.

Патріарх Варфоломій I заявив, що суверенітет України не підлягає переговорам і не може стати предметом торгів.

Уряд Великої Британії оголосить 24 лютого новий пакет санкцій проти Росії, який стане найбільшим з початку повномасштабного вторгнення, повідомив міністр закордонних справ Девід Леммі.

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш напередодні третіх роковин початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну вкотре закликав до укладання справедливого, міцного та довгострокового миру.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 23 лютого. Загалом, від початку цієї доби відбулося 81 боєзіткнення.

Спецпредставник президента США Дональда Трампа Стів Віткофф зробив кілька заяв стосовно причин повномасштабної російсько-української війни. Також він припустив, що Стамбульська угода може нібито стати орієнтиром для мирної угоди між РФ та Україною.