Україна посилює роботу над правовими механізмами протидії шахрайства з фондами ЄС

Джерело: Урядовий портал

Україна посилить відповідальність щодо використання фінансових ресурсів, які надає Європейський Союз.

 “Отриманий Україною статус країни-кандидата на вступ до ЄС передбачає посилення нашої відповідальності щодо використання фінансових ресурсів, які Європейський Союз надає Україні, у тому числі криміналізації порушень та зловживань такими ресурсами”, – зазначила віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина під час засідання Міжвідомчої координаційної ради з питань протидії порушенням, які впливають на фінансові інтереси України та ЄС.

За її словами, у своєму звіті ЄС прямо зазначає про важливість запровадження відповідальності за шахрайство з фондами ЄС та надання гарантій щодо забезпечення надійного фінансового управління та захисту фінансових інтересів. Отже, попередні завдання, визначені угодою про асоціацію, повинні бути розширені і доповнені.

Також віцепрем’єр-міністерка нагадала, що на тлі повномасштабної війни, коли значна частка доходів державного бюджету України формується за рахунок зовнішніх надходжень, зокрема від ЄС, гостро постає питання забезпечення дієвого захисту фінансових інтересів партнерів.

“Ми не можемо і не маємо права безвідповідально використовувати надану допомогу. Україна має прискорити та поглибити роботу щодо протидії фінансовим порушенням. Це частина шляху нашої держави до членства в ЄС”, – зауважила віцепрем’єр-міністерка.

Крім того, в межах засідання було ухвалене рішення про створення робочої групи для напрацювання нормативно-правових актів у сфері захисту фінансових інтересів ЄС.

Група складатиметься з представників Міністерства фінансів України, Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції, Міністерства внутрішніх справ України, Національної поліції України, Офісу генерального прокурора, Державної служби фінансового моніторингу України, Національного агентства з питань запобігання корупції, Національного антикорупційного бюро та Бюро економічної безпеки України.

18 листопада Росія наклала вето на резолюцію Ради Безпеки ООН, котрою закликали до негайного припинення бойових дій у Судані. Інші 14 членів органу підтримали документ, спрямований на розв’язання гуманітарної кризи.

Україна долучилася до Глобальної Платформи Кліматичного Клубу. Це механізм підтримки, покликаний прискорити декарбонізацію промисловості з високим рівнем викидів і сприяти промисловому розвитку з нульовим та низьким рівнем викидів.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 18 листопада. Загалом від початку цієї доби відбулося 135 бойових зіткнень.

18 листопада терористичне угруповання Хезболла здійснила масований обстріл території Ізраїлю. Постраждали Тель-Авів, Хайфа та багато інших міст.

Стратегічні бомбардувальники B-52H Stratofortress провели навчання на полігоні Cudgel, котрий розташований поблизу Калінінградської області РФ.