Україна позичить $700 млн у Світового банку на підтримку сільського господарства
Джерело: Міністерство аграрної політики та продовольства України
У Міністерстві аграрної політики та продовольства України повідомили, що Україна розпочала переговори зі Світовим банком про запозичення $700 млн на підтримку сільського господарства України.
Зазначено, що ці кошти будуть спрямовані на реалізацію двох компонентів проєкту ARISE:
- фінансове забезпечення програми “Доступні кредити 5-7-9” для с/г виробництва та харчової переробки;
- надання грантової допомоги малим сільськогосподарським виробникам, а саме користувачам земельних ділянок та тим, хто спеціалізується на розведенні корів, кіз або овець.
У міністерстві заявили, що потребують додаткового фінансування для дрібних фермерів і виробників сільськогосподарської та харчової продукції, оскільки країна продовжує боротися з економічними наслідками російського військового вторгнення.
Реалізація проєкту запланована на 2023 та 2024 роки.
Згідно з даними, зібраними Міністерством сільського господарства США, сільськогосподарська продукція є найважливішою частиною експорту України, і у 2021 році вона склала 27,8 мільярда доларів, що становить 41 відсоток від загального експорту країни у 68 мільярдів доларів.
- До державного бюджету України надійшло 1,5 мільярда доларів пільгового фінансування. Кошти позики надаються під гарантії уряду Японії через механізм Цільового фонду Світового банку
- Уряд Сполучених Штатів Америки планує виділити 250 мільйонів доларів на підтримку аграрного сектору України.
- Європейська комісія перерахувала Україні черговий транш макрофінансової допомоги у розмірі 1,5 мільярда євро.
- За словами очільника Мінфіну, Світовий банк одним із перших надав допомогу Україні, коли це було вкрай необхідно. Від початку повномасштабного вторгнення РФ, Світовий банк мобілізував фінансові ресурси від наших партнерів на суму 34 млрд доларів, з яких вже понад 22 млрд доларів надійшли до держбюджету України.
Розвідка США з’ясувала, що пропозиція направити північнокорейських військових для участі у бойових діях проти України надійшла від Пхеньяну, а не від Москви.
Коли в інформаційному просторі з’являється згадка про “безвісти зниклих” – нерідко у суспільства це асоціюється…
Глава МЗС Чехії Ян Ліпавський, критикуючи поїздку прем’єра Словаччини Роберта Фіцо до президента РФ Володимира Путіна, наголосив, що раніше саме Чехія вирішила відмовитися від постачань російського газу.
Схоже, що до кінця 2024 року Росії вдалося досягти темпів виробництва до 2000 Shahed-136 на місяць. Такі висновки можна зробити, аналізуючи фото уламків дрона з номером “Ы 11934”, збитого під час атаки на Харків 21 грудня.
За словами керівника Центру протидії дезінформації, офіцера Сил оборони України Андрія Коваленка, 60% артилерійських і мінометних снарядів, які РФ використовує в Україні, нині надходять з Пхеньяна.