Україна позичить $700 млн у Світового банку на підтримку сільського господарства
Джерело: Міністерство аграрної політики та продовольства України
У Міністерстві аграрної політики та продовольства України повідомили, що Україна розпочала переговори зі Світовим банком про запозичення $700 млн на підтримку сільського господарства України.
Зазначено, що ці кошти будуть спрямовані на реалізацію двох компонентів проєкту ARISE:
- фінансове забезпечення програми “Доступні кредити 5-7-9” для с/г виробництва та харчової переробки;
- надання грантової допомоги малим сільськогосподарським виробникам, а саме користувачам земельних ділянок та тим, хто спеціалізується на розведенні корів, кіз або овець.
У міністерстві заявили, що потребують додаткового фінансування для дрібних фермерів і виробників сільськогосподарської та харчової продукції, оскільки країна продовжує боротися з економічними наслідками російського військового вторгнення.
Реалізація проєкту запланована на 2023 та 2024 роки.
Згідно з даними, зібраними Міністерством сільського господарства США, сільськогосподарська продукція є найважливішою частиною експорту України, і у 2021 році вона склала 27,8 мільярда доларів, що становить 41 відсоток від загального експорту країни у 68 мільярдів доларів.
- До державного бюджету України надійшло 1,5 мільярда доларів пільгового фінансування. Кошти позики надаються під гарантії уряду Японії через механізм Цільового фонду Світового банку
- Уряд Сполучених Штатів Америки планує виділити 250 мільйонів доларів на підтримку аграрного сектору України.
- Європейська комісія перерахувала Україні черговий транш макрофінансової допомоги у розмірі 1,5 мільярда євро.
- За словами очільника Мінфіну, Світовий банк одним із перших надав допомогу Україні, коли це було вкрай необхідно. Від початку повномасштабного вторгнення РФ, Світовий банк мобілізував фінансові ресурси від наших партнерів на суму 34 млрд доларів, з яких вже понад 22 млрд доларів надійшли до держбюджету України.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров назвав становище національних меншин в Україні “спільною проблемою” Росії та Угорщини та закликав Будапешт до спільних дій.
Нідерланди направлять свої винищувачі F-35 для реалізації безпеки повітряного простору Польщі, повідомив глава Міноборони Рубен Брекельманс.
У Харкові внаслідок російських обстрілів 7 липня постраждала 71 особа, зокрема діти. Також у лікарні після важкого поранення померла жінка.
Майбутня мирна угода з Києвом повинна містити пункти про демілітаризацію та денацифікацію України, скасування антиросійських санкцій, відкликання всіх позовів проти РФ і повернення заморожених на Заході російських активів. Про це заявив міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров, окресливши ключові вимоги Кремля.
Російські війська вдруге за день завдали ударів дронами по Харкову, внаслідок чого виникли пожежі на житлових і громадських об’єктах, є постраждалі.