Україна пройшла зиму без блекаутів та без застосування графіків відключень – Шмигаль
Джерело: Денис Шмигаль/Telegram
Прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що другу зиму в умовах повномасштабного вторгнення Україна пройшла без блекаутів та без застосування графіків відключень.
За його словами, у перший день весни енергосистема працює стабільно. Обмеження для споживачів не застосовуються.
“Друга зима в умовах повномасштабного вторгнення завершилася. Ми пройшли її без жодного блекауту та без застосування графіків відключень для всієї країни”, ‒ наголосив глава уряду.
Прем’єр-міністр зауважив, що відповідна підготовка зіграла ключову роль. Було побудовано захист енергооб’єктів. Створено запас резервного обладнання.
90% магістральних мереж відновлено. Завдяки ремонтам у систему додали більш ніж 2 ГВт потужності. Були збільшені до 1,7 ГВт можливості для імпорту електроенергії з ЄС.
“У грудні 2023 року Україна остаточно стала членом “енергетичного ЄС”. “Укренерго” стало 40-м повноцінним членом ENTSO-E. Нашу енергосистему повністю синхронізовано з європейською. За останні 1,5 року ми крок за кроком побудували потужну енергетичну коаліцію на підтримку України”, ‒ зазначив очільник уряду.
Як повідомив Денис Шмигаль, міжнародні партнери передали сотні одиниць критичного обладнання. У Фонді підтримки енергетики зібрано понад 400 млн євро.
“Все це для того, аби сьогодні українські родини були зі світлом, українські підприємці були зі світлом, а наша економіка працювала. Особлива подяка українським енергетикам, які зробили це можливим”, ‒ сказав прем’єр-міністр.
Крім того, глава уряду відзначив ще один ключовий елемент енергетичної стратегії України ‒ це збільшення власного видобутку газу. У 2023 році державний “Нафтогаз” запустив 86 нових свердловин. Попри війну, видобуток газу у 2023 році збільшився.
“Завдання на 2024 рік для групи “Нафтогаз” ‒ вийти на видобуток 15 млрд кубів газу. Це важливо для нашої енергетичної незалежності та стійкості”, ‒ підкреслив Денис Шмигаль.
Прем’єр-міністр додав, що сьогодні у підземних сховищах України зберігається більш ніж 8,5 млрд кубів газу. На складах ‒ більш ніж 1 млн тонн вугілля: “Маємо впевнено завершити цей опалювальний сезон, і одразу розпочнемо підготовку до наступної зими”.
- Станом на 1 березня ситуація в енергосистемі України стабільна та контрольована – застосування планових відключень побутових споживачів не передбачається.
- Через потепління та відповідно активну роботу сонячних електростанцій в енергосистемі України третій день поспіль виникає профіцит електроенергії.
- На платформі “Укренерго” відбулися спільні аукціони з доступу до міждержавних перетинів з Молдовою. Відтак, Україна завершила перехід на європейські правила торгівлі електроенергією.
У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.
17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.
В Україні розробили довідник з інструкцією впровадження загальнонаціональної хвилини мовчання для громад.
Президент США Дональд Трамп зробив чергову заяву щодо глави Українською держави, відзначивши, що не є фанатом Володимира Зеленського.
Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Силах оборони України дистанційно керовану самохідну броньовану платформу UNEX UGV українського виробництва для виконання завдань з логістики, евакуації, розмінування тощо.