Україна пройшла зиму без блекаутів та без застосування графіків відключень – Шмигаль
Джерело: Денис Шмигаль/Telegram
Прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що другу зиму в умовах повномасштабного вторгнення Україна пройшла без блекаутів та без застосування графіків відключень.
За його словами, у перший день весни енергосистема працює стабільно. Обмеження для споживачів не застосовуються.
“Друга зима в умовах повномасштабного вторгнення завершилася. Ми пройшли її без жодного блекауту та без застосування графіків відключень для всієї країни”, ‒ наголосив глава уряду.
Прем’єр-міністр зауважив, що відповідна підготовка зіграла ключову роль. Було побудовано захист енергооб’єктів. Створено запас резервного обладнання.
90% магістральних мереж відновлено. Завдяки ремонтам у систему додали більш ніж 2 ГВт потужності. Були збільшені до 1,7 ГВт можливості для імпорту електроенергії з ЄС.
“У грудні 2023 року Україна остаточно стала членом “енергетичного ЄС”. “Укренерго” стало 40-м повноцінним членом ENTSO-E. Нашу енергосистему повністю синхронізовано з європейською. За останні 1,5 року ми крок за кроком побудували потужну енергетичну коаліцію на підтримку України”, ‒ зазначив очільник уряду.
Як повідомив Денис Шмигаль, міжнародні партнери передали сотні одиниць критичного обладнання. У Фонді підтримки енергетики зібрано понад 400 млн євро.
“Все це для того, аби сьогодні українські родини були зі світлом, українські підприємці були зі світлом, а наша економіка працювала. Особлива подяка українським енергетикам, які зробили це можливим”, ‒ сказав прем’єр-міністр.
Крім того, глава уряду відзначив ще один ключовий елемент енергетичної стратегії України ‒ це збільшення власного видобутку газу. У 2023 році державний “Нафтогаз” запустив 86 нових свердловин. Попри війну, видобуток газу у 2023 році збільшився.
“Завдання на 2024 рік для групи “Нафтогаз” ‒ вийти на видобуток 15 млрд кубів газу. Це важливо для нашої енергетичної незалежності та стійкості”, ‒ підкреслив Денис Шмигаль.
Прем’єр-міністр додав, що сьогодні у підземних сховищах України зберігається більш ніж 8,5 млрд кубів газу. На складах ‒ більш ніж 1 млн тонн вугілля: “Маємо впевнено завершити цей опалювальний сезон, і одразу розпочнемо підготовку до наступної зими”.
- Станом на 1 березня ситуація в енергосистемі України стабільна та контрольована – застосування планових відключень побутових споживачів не передбачається.
- Через потепління та відповідно активну роботу сонячних електростанцій в енергосистемі України третій день поспіль виникає профіцит електроенергії.
- На платформі “Укренерго” відбулися спільні аукціони з доступу до міждержавних перетинів з Молдовою. Відтак, Україна завершила перехід на європейські правила торгівлі електроенергією.
30 червня спецпредставник президента США Дональда Трампа Кіт Келлог назвав безпідставними звинувачення прессекретаря Володимира Путіна Дмитра Пєскова щодо відсутності прогресу в мирних переговорах з РФ.
Перспективи України на фронті викликають дедалі більше занепокоєння як у Києві, так і серед низки лідерів ЄС. За оцінками військових, і російська, і українська армії близькі до виснаження. Втім, якщо РФ здатна підтримувати нинішню інтенсивність бойових дій ще близько року, то Україна може досягти межі витривалості вже за шість місяців – у разі, якщо не отримає значної військової підтримки.
Експерти ООН дійшли висновку, що теракт в Оленівці у липні 2022 року організували під керівництвом Міноборони РФ.
Європейський Союз досяг нової торговельної угоди з Україною, котра замінить спеціальний режим безмитної торгівлі, запроваджений після повномасштабного вторгнення Росії.
Міноборони ініціювало внесення змін до законодавства, що передбачають 12-місячну відстрочку від мобілізації для добровольців, котрі відслужили за “Контрактом 18–24”. Уряд схвалив відповідний законопроєкт на засіданні у п’ятницю.