Україна розпочне переговори зі США стосовно угоди про надання безпекових гарантій – ОП

Джерело: пресслужба Офісу президента
Вже наступного тижня Україна розпочне переговори зі Сполученими Штатами Америки стосовно двосторонньої угоди про надання безпекових гарантій у межах Спільної декларації про підтримку нашої держави. Гарантії діятимуть до набуття Україною членства в НАТО, повідомив керівник ОП Андрій Єрмак.
Членство України в НАТО є найнадійнішою гарантією безпеки, та поки триває війна наша держава має заручитися надійними гарантіями на перехідний період, пояснив він.
Зауважується, що результатом річної діяльності Міжнародної робочої групи під співголовуванням Єрмака та колишнього Генсекретаря НАТО Андерса Фога Расмуссена стала Спільна декларація, ухвалена керівниками держав G7 та України у Вільнюсі.
До цієї декларації вже приєдналися понад десять інших країн, і майже щотижня долучаються нові, запевнили в ОП. З кожною країною Україна укладе систему двосторонніх договорів.
Ми вже працюємо над двосторонніми угодами з кожним із цих партнерів. І зроблю невеличкий анонс: ми починаємо відповідні переговори зі Сполученими Штатами наступного тижня. Безпекові гарантії для України будуть конкретними й довготривалими зобов’язаннями, що забезпечать здатність України перемагати зараз і стримувати російську агресію в майбутньому. Це будуть чітко описані формати й механізми підтримки, – пояснив Єрмак.
Наголошується, що це потужний сигнал відносно рішучості провідних демократій світу й далі підтримувати Україну в боротьбі за свободу та незалежність. Мовиться про оборонну та фінансову допомогу, а також про санкції й покарання агресора.
12 липня на саміті НАТО у Вільнюсі країни G7 погодили спільну декларацію стосовно “гарантій безпеки” для України.
- 12 липня на спільній пресконференції з генсеком НАТО Єнсом Столтенбергом у Вільнюсі президент України Володимир Зеленський прокоментував результати саміту.
- Іспанія планує приєднатися до безпекових домовленостей для України, які сьогодні на полях саміту НАТО у Вільнюсі оголосили лідери країн G7.
- 12 липня Данія, Фінляндія, Ісландія, Норвегія та Швеція долучаються до декларації країни G7 стосовно гарантій безпеки для України.
- Нідерланди долучаються до декларації стосовно гарантій безпеки для України.
- Румунія приєдналася до гарантій безпеки G7 для України
Служба зовнішньої розвідки України фіксує перехід у гостру фазу ворожої інформаційної операції, яку веде РФ проти України. Зауважується, що мета – ліквідувати українську державність не на полі бою, а “у головах людей”: через делегітимізацію української влади, знецінення демократичних інституцій та нав’язування зовнішнього політичного сценарію з ознаками контрольованої капітуляції.
Глава Офісу президента України Андрій Єрмак повідомив, що у межах Bring Kids Back UA вдалося повернути ще одинадцятьох дітей з тимчасово окупованих територій та території РФ.
Нова зустріч Контактної групи з питань оборони України у “форматі Рамштайн” відбудеться 11 квітня у Брюсселі під головуванням Великої Британії та Німеччини.
Україна у березні експортувала товарів на понад $3,6 млрд — це на 4,5% більше, ніж у березні минулого року, та на 18% більше проти лютого 2025 року. Тоді як усього за перший квартал 2025 року експорт товарів сягнув майже $9,9 млрд.
2 квітня прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що загальний дефіцит фінансування потреб на відбудову України у 2025 році становить майже $10 млрд.