Україна та Хорватія підписали угоду про співробітництво у сфері розмінування
Джерело: пресслужба Міністерства економіки
10 жовтня міністерка економіки Юлія Свириденко та міністр внутрішніх справ Хорватія Давор Божинович за присутності прем’єр-міністра країни Андрея Пленковича підписали міжурядову угоду про співробітництво у сфері розмінування.
Угода передбачає співпрацю, зокрема, за наступними напрямками:
- заходи нетехнічного та технічного обстеження, розмінування, очищення територій;
- навчання населення ризикам, пов’язаним з вибухонебезпечними предметами, надання допомоги постраждалим від мін;
- розробка нормативно-правової бази та стандартних процедур у сфері протимінної діяльності;
- тренінги для фахівців, обмін досвідом серед експертів, викладачів із підготовки фахівців із розмінування, передача експертних знань і кращих практик;
- обмін знаннями та досвідом щодо розвитку спроможностей з виробництва засобів захисту, обладнання для пошуку мін та розмінування, у сфері підготовки та сертифікації мінно-пошукових собак;
- сприяння обміну досвідом з практичного використання обладнання, що використовується у сфері розмінування та ін.
Свириденко зазначила, що одним з вагомих та важливих елементів підтримки Хорватією України є співпраця у сфері гуманітарного розмінування.
Машини для розмінування хорватського виробництва вже працюють на українських полях, роблячи землю безпечною. Влітку українські та хорватські виробники домовились про локалізацію в Україні виробництва таких машин. Сьогодні ми посилюємо взаємодію. Міжурядова угода про співробітництво в сфері розмінування розпочинає новий етап співпраці урядів, експертів, фахівців в сфері розмінування, виробників обох країн. Співпраці, кінцевою метою якої є очищення території України від мін, забезпечення безпеки українців, відновлення та розвиток нашої держави, — пояснила міністерка.
Також зазначається, що напрямки співпраці, передбачені угодою, є складовими Стратегії протимінної діяльності, над проектом якої працює Україна.
- Програма розвитку ООН і надалі підтримуватиме Україну у сфері гуманітарного розмінування та ключових галузях економіки.
- 29 вересня Федеральна рада Швейцарії схвалила пакет допомоги в розмірі 100 мільйонів швейцарських франків (приблизно $110 мільйонів) для розмінування України.
- Міністерство закордонних справ України у кооперації з агропромисловою компанією Kernel запустило проєкт, метою якого є залучення до розмінування територій України ще більшої кількості міжнародних партнерів та донорів.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 11 квітня. Від початку цієї доби відбулося 75 бойових зіткнень.
10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.
Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.
Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.
З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.