Україна та Хорватія підписали угоду про співробітництво у сфері розмінування
Джерело: пресслужба Міністерства економіки
10 жовтня міністерка економіки Юлія Свириденко та міністр внутрішніх справ Хорватія Давор Божинович за присутності прем’єр-міністра країни Андрея Пленковича підписали міжурядову угоду про співробітництво у сфері розмінування.
Угода передбачає співпрацю, зокрема, за наступними напрямками:
- заходи нетехнічного та технічного обстеження, розмінування, очищення територій;
- навчання населення ризикам, пов’язаним з вибухонебезпечними предметами, надання допомоги постраждалим від мін;
- розробка нормативно-правової бази та стандартних процедур у сфері протимінної діяльності;
- тренінги для фахівців, обмін досвідом серед експертів, викладачів із підготовки фахівців із розмінування, передача експертних знань і кращих практик;
- обмін знаннями та досвідом щодо розвитку спроможностей з виробництва засобів захисту, обладнання для пошуку мін та розмінування, у сфері підготовки та сертифікації мінно-пошукових собак;
- сприяння обміну досвідом з практичного використання обладнання, що використовується у сфері розмінування та ін.
Свириденко зазначила, що одним з вагомих та важливих елементів підтримки Хорватією України є співпраця у сфері гуманітарного розмінування.
Машини для розмінування хорватського виробництва вже працюють на українських полях, роблячи землю безпечною. Влітку українські та хорватські виробники домовились про локалізацію в Україні виробництва таких машин. Сьогодні ми посилюємо взаємодію. Міжурядова угода про співробітництво в сфері розмінування розпочинає новий етап співпраці урядів, експертів, фахівців в сфері розмінування, виробників обох країн. Співпраці, кінцевою метою якої є очищення території України від мін, забезпечення безпеки українців, відновлення та розвиток нашої держави, — пояснила міністерка.
Також зазначається, що напрямки співпраці, передбачені угодою, є складовими Стратегії протимінної діяльності, над проектом якої працює Україна.
- Програма розвитку ООН і надалі підтримуватиме Україну у сфері гуманітарного розмінування та ключових галузях економіки.
- 29 вересня Федеральна рада Швейцарії схвалила пакет допомоги в розмірі 100 мільйонів швейцарських франків (приблизно $110 мільйонів) для розмінування України.
- Міністерство закордонних справ України у кооперації з агропромисловою компанією Kernel запустило проєкт, метою якого є залучення до розмінування територій України ще більшої кількості міжнародних партнерів та донорів.
30 червня спецпредставник президента США Дональда Трампа Кіт Келлог назвав безпідставними звинувачення прессекретаря Володимира Путіна Дмитра Пєскова щодо відсутності прогресу в мирних переговорах з РФ.
Перспективи України на фронті викликають дедалі більше занепокоєння як у Києві, так і серед низки лідерів ЄС. За оцінками військових, і російська, і українська армії близькі до виснаження. Втім, якщо РФ здатна підтримувати нинішню інтенсивність бойових дій ще близько року, то Україна може досягти межі витривалості вже за шість місяців – у разі, якщо не отримає значної військової підтримки.
Експерти ООН дійшли висновку, що теракт в Оленівці у липні 2022 року організували під керівництвом Міноборони РФ.
Європейський Союз досяг нової торговельної угоди з Україною, котра замінить спеціальний режим безмитної торгівлі, запроваджений після повномасштабного вторгнення Росії.
Міноборони ініціювало внесення змін до законодавства, що передбачають 12-місячну відстрочку від мобілізації для добровольців, котрі відслужили за “Контрактом 18–24”. Уряд схвалив відповідний законопроєкт на засіданні у п’ятницю.