Україна та ООН підписали превентивний план щодо захисту прав дітей в умовах збройної агресії РФ
Джерело: сайт Офісу президента
Україна та ООН підписали спільний превентивний план щодо запобігання та припинення грубих порушень прав дітей в умовах збройної агресії Росії.
Відповідний план підписали радниця – уповноважена президента з прав дитини та дитячої реабілітації Дар’я Герасимчук, координаторка системи ООН в Україні, гуманітарна координаторка Деніз Браун і голова Представництва ЮНІСЕФ Мурат Шахін.
Наступного тижня у Нью-Йорку документ засвідчить спеціальний представник Генерального секретаря ООН з питань дітей і збройних конфліктів Вірджинія Гамба.
Дар’я Герасимчук підкреслила, що Росія – перший в історії постійний член Радбезу ООН, якого Генеральний секретар Організації Об’єднаних Націй згадав у додатку до своєї щорічної доповіді “Діти та збройні конфлікти” за 2022 рік серед інших країн, що здійснили такі порушення.
Зазначається, що підписання спільного превентивного плану з ООН є важливим кроком у межах виконання Bring Kids Back UA – комплексного плану дій, розробленого за ініціативою Володимира Зеленського. План об’єднує зусилля української влади, іноземних урядів і міжнародних організацій заради повернення на батьківщину українських дітей, викрадених Росією.
Своєю чергою, керівник Офісу президента Андрій Єрмак наголосив, що попереду багато роботи над поверненням українських дітей, і зусилля українців не припиняться, допоки кожен наш громадянин не буде вдома, поруч із родиною.
- Станом на 15 липня в Україну вдалося повернути лише 383 українських дітей. Росія не надає інформації про українських дітей та не зацікавлена в тому, щоб вони повернулися до своєї сім’ї.
- Саудівська Аравія та Туреччина намагаються домовитися про репатріацію українських дітей, незаконно вивезених до Росії та розміщених у дитячих будинках або усиновлених російськими родинами.
- До Білорусі депортували тисячі українських дітей: деякі з них вже пройшли “військовий вишкіл” – The Telegraph.
Загальна чисельність пошкоджених пам’яток культурної спадщини в Україні внаслідок нападу РФ станом на кінець грудня 2024 року складає 1255 об’єктів. З них національного значення — 125, місцевого — 1055, щойно виявлених — 75.
За п’ять місяців Курської операції українські військові ліквідували понад 15 тисяч росіян, знищили сотні одиниць техніки та взяли в полон 860 російських військових, які поповнили обмінний фонд.
На Закарпатті Нацполіція затримала псевдоправоохоронця та його спільника за нелегальне переправлення чоловіків призовного віку за кордон. Бажаючих перевозили на транспортному засобі, замаскованому під інкасаторське авто, а кермувальник видавав себе за поліціянта.
Міністерство оборони кодифікувало та вже допустило до використання логістичний наземний роботизований комплекс “D-21” українського виробництва.
Президент Австрії Александер Ван дер Беллен доручив формування федерального уряду країни Герберту Кіклю, главі Австрійської партії свободи (FPÖ). Партія Кікля здобула перемогу на парламентських виборах в Австрії у вересні, набравши 28,8% голосів.