Україна та Польща працюють над створенням газового хабу
Джерело: Міненерго
Україна та Польща планують спільно створити Східноєвропейський газовий хаб, який забезпечить потреби регіону в газі з альтернативних джерел, відмовившись від російських постачань. Ініціатива передбачає інтеграцію газових ринків на основі наявної інфраструктури та розширення міждержавних потужностей для стимулювання торгівлі.
Заступник міністра енергетики України Микола Колісник зазначив, що це дозволить замістити російський газ “незалежною молекулою” і розвинути ліквідніший ринок. Україна вже звернулася до польських партнерів із пропозицією підписати документи для створення міждержавних точок “входу-виходу” газотранспортної системи та збільшення пропускної спроможності.
За словами Колісника, ініціатива сприятиме довгостроковому укладенню контрактів і дозволить Україні та Польщі зберігати достатні обсяги газу для всього регіону. Він наголосив, що розвинена інфраструктура між двома країнами допоможе перенаправляти ті обсяги газу, які раніше постачалися Росією.
У березні 2024 року Україна та Польща вже підписали Меморандум про співпрацю для інтеграції їхніх газових ринків. У документі визначено ключові напрямки співпраці, включаючи встановлення довгострокових потужностей на міждержавних з’єднаннях, усунення бар’єрів для транскордонної торгівлі газом та перспективи транспортування зрідженого природного газу з використанням українських сховищ.
Ініціатива покликана забезпечити енергетичну безпеку регіону та розвиток конкурентного газового ринку.
- Компанія “Новатек” вирішила припинити реалізацію проєкту “Арктик СПГ-2” через обмеження, накладені західними санкціями, що призвели до відсутності доступу до танкерів льодового класу.
Як не було у Володимира Зеленського після лютого 22 року жодного шляху для збереження української державності, окрім як піти шляхом Петра Порошенка – сильна армія замість великого будівництва, українська мова замість “яка різниця” та українська церква замість російських агентів ФСБ у рясах, – так і не було у президента Дональда Трампа жодного вибору, як піти шляхом свого попередника Джозефа Байдена в питанні підтримки України.
Президент України Володимир Зеленський викликав бурю суперечок серед гравців вебсайту азартних ігор Polymarket. Суперечка виникла через питання, чи одягав Зеленський костюм після початку повномасштабної російсько-української війни, а на кону стоїть 210 млн доларів.
Громадський діяч, підприємець, меценат, засновник мистецької агенції “Наш Формат” Владислав Кириченко звернувся до українців після того, як днями російським обстрілом було пошкоджено будівлю видавництва у столиці.
Український голкіпер Андрій Лунін, який виступає за мадридський “Реал”, розлютив фанатів через одне слово російською мовою.
У ніч на 9 липня (з вечора 8 липня) війська РФ здійснили одну з наймасованіших атак по Україні, випустивши загалом 741 засіб повітряного нападу, що стало новим антирекордом.