Україна та Швеція обговорили строки та умови закупівлі партії БМП CV-90
Джерело: Міноборони
Представники Міністерства оборони й Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості України та Агенції оборонних матеріалів Швеції обговорили строки та умови придбання для України партії БМП CV-90 шведського виробництва.
Переговори під головуванням заступника міністра оборони України Дмитра Кліменкова відбулись в межах реалізації заяви про наміри між президентом України та прем’єр-міністром Швеції про посилене співробітництво у використанні платформи CV-90.
Дмитро Кліменков подякував шведській стороні “за потужну підтримку України під час війни та плідну співпрацю між двома країнами”.
Коаліцію CV-90 було сформовано за ініціативи Швеції, до неї також увійшли Данія, Естонія, Норвегія, Нідерланди, Словаччина, Фінляндія та Чехія. Україна приєдналась до коаліції у вересні 2023 року.
Під час наради представники України та Швеції обговорили фінансові умови та зобов’язання України щодо участі у проєкті, а також строки, умови та механізм закупівлі БМП CV-90.
У січні 2024 року Агенція оборонних матеріалів Швеції отримала дозвіл свого уряду на проведення переговорів для укладення міждержавної угоди на постачання Україні БМП CV-90.
Дмитро Кліменков зазначив, що така угода дасть можливість не лише здійснити разове постачання озброєнь, а й організувати широку співпрацю у сфері оборонної промисловості, зокрема надалі локалізувати частину виробництва в Україні.
- Компанія з виробництва боєприпасів Nammo підписала угоду з Управлінням оборонних матеріалів Швеції щодо збільшення виробництва артилерійських боєприпасів.
- Швеція і Велика Британія повідомили, що приєднуються до нещодавно створеної Коаліції дронів.
- Україна і Швеція обговорюють потенційне надання Збройним силам України літаків Gripen та іншої допомоги.
- Міністри закордонних справ України та Швеції Дмитро Кулеба і Тобіас Біллстрьом домовилися розпочати переговори щодо укладення двосторонньої угоди про гарантії безпеки.
Українські десантники разом з іншими підрозділами в Курській області Росії захопили в полон 21 військовослужбовця армії окупантів.
4 лютого представники Європейської комісії, Європейської служби зовнішніх справ, Ради Європи, України та 37 держав погодили головні параметри для створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 лютого. З початку доби відбулося 80 бойових зіткнень. Найгарячішою була ситуація на Покровському, Торецькому напрямках та на Курщині.
Верховна представниця Євросоюзу з закордонних справ Кая Каллас заявила, що трибунал для лідера РФ Володимира Путіна працюватиме, навіть якщо президент США Дональд Трамп досягне мирних переговорів з господарем Кремля щодо України.
Президент Володимир Зеленський в інтерв’ю Пірсу Моргану розповів про втрати під час повномасштабної війни з Росією та оцінив реальність повернення всіх окупованих ворогом територій.