Україна та Швеція обговорили строки та умови закупівлі партії БМП CV-90
Джерело: Міноборони
Представники Міністерства оборони й Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості України та Агенції оборонних матеріалів Швеції обговорили строки та умови придбання для України партії БМП CV-90 шведського виробництва.
Переговори під головуванням заступника міністра оборони України Дмитра Кліменкова відбулись в межах реалізації заяви про наміри між президентом України та прем’єр-міністром Швеції про посилене співробітництво у використанні платформи CV-90.
Дмитро Кліменков подякував шведській стороні “за потужну підтримку України під час війни та плідну співпрацю між двома країнами”.
Коаліцію CV-90 було сформовано за ініціативи Швеції, до неї також увійшли Данія, Естонія, Норвегія, Нідерланди, Словаччина, Фінляндія та Чехія. Україна приєдналась до коаліції у вересні 2023 року.
Під час наради представники України та Швеції обговорили фінансові умови та зобов’язання України щодо участі у проєкті, а також строки, умови та механізм закупівлі БМП CV-90.
У січні 2024 року Агенція оборонних матеріалів Швеції отримала дозвіл свого уряду на проведення переговорів для укладення міждержавної угоди на постачання Україні БМП CV-90.
Дмитро Кліменков зазначив, що така угода дасть можливість не лише здійснити разове постачання озброєнь, а й організувати широку співпрацю у сфері оборонної промисловості, зокрема надалі локалізувати частину виробництва в Україні.
- Компанія з виробництва боєприпасів Nammo підписала угоду з Управлінням оборонних матеріалів Швеції щодо збільшення виробництва артилерійських боєприпасів.
- Швеція і Велика Британія повідомили, що приєднуються до нещодавно створеної Коаліції дронів.
- Україна і Швеція обговорюють потенційне надання Збройним силам України літаків Gripen та іншої допомоги.
- Міністри закордонних справ України та Швеції Дмитро Кулеба і Тобіас Біллстрьом домовилися розпочати переговори щодо укладення двосторонньої угоди про гарантії безпеки.
Париж офіційно надав Україні дозвіл на удари по російській території за допомогою французьких ракет великої дальності.
З перших днів повномасштабного вторгнення тоді ще полк “Азов” – заступив на оборону міста Маріуполя….
У четверту суботу листопада Україна об’єднується в скорботі, вшановуючи пам’ять жертв Голодоморів — однієї з…
Жителі тимчасово окупованого Маріуполя скаржаться на умови життя і відсутність належної інфраструктури в місті. Окупаційна влада не змогла відновити систему, зруйновану під час блокади міста. Попри те, що офіційний опалювальний сезон у Маріуполі розпочався 1 листопада, багато будинків досі залишаються без тепла.
За словами колишнього Головнокомандувача ЗСУ, а нині посла України у Великій Британії, глибокі прориви на фронті зараз неможливі через технічно-еволюційний процес, який має завершитись до 2027 року.