Україна та Японія обговорили подальшу безпекову співпрацю

Джерело: пресслужба Міноборони

Заступник міністра оборони з питань європейської інтеграції Олександр Балануца провів переговори з послом Японії в Україні Мацудою Кунінорі. Сторони зокрема обговорили нещодавно підписану угоду про підтримку України та подальшу співпрацю.

Японія надає Україні політичну та економічну підтримку. Також країна є членом Коаліції з розмінування та ІТ-коаліції

Під час зустрічі українська та японська делегації також обговорили важливість долучення України до “Діалогу Шангрі-ла”. Посол Кунінорі акцентував важливість участі президента у цьогорічному форумі.

Крім того, посол зауважив, що, попри те, що Японія і не є членом НАТО, країна підтримує шлях України до євроатлантичної інтеграції. Водночас Балануца наголосив, що приєднання України до ЄС і НАТО – це передусім про стандарти та цінності, які пропагує держава, а не сподівання на захист чужими руками.

Українська сторона також висловила вдячність східним партнерам за допомогу в реабілітації українських військових та наголосила на необхідності збільшення обсягів цієї допомоги, з огляду на інтенсивність бойових дій.

Раніше Японія висловила готовність приєднатися до багатонаціонального проєкту з розмінування територій України. Згодом стало відомо, що Японія спільно з Камбоджею проводитимуть роботи з розмінування української території, про це заявила глава МЗС Японії Йоко Камікава під час візиту до Пномпеня.

  • Японія офіційно доєдналась до Міжнародної коаліції за повернення українських дітей.
  • Міністерство охорони здоров’я України отримало від уряду Японії та Японського агентства міжнародного співробітництва JICA 20 автомобілів та 5 мобільних ультразвукових діагностичних апаратів.
  • За результатами домовленості міністра енергетики Германа Галущенка з керівництвом Агентства міжнародного співробітництва Японії, в Україну надійде понад 100 потужних генераторів.
  • ЄС надав Україні систему розмінування DOK-ING MV-10. Вона призначена для нейтралізації протипіхотних, протитанкових мін та інших боєприпасів, що не спрацювали.

На прифронтових територіях України зареєстровано 180 253 компанії, що складає 13% від загальної кількості бізнесів у країні (понад 1,4 млн).

У ніч на 29 листопада Сили оборони України здійснили удар по нафтобазі “Атлас” у Ростовській області Росії, спричинивши пожежу на об’єкті з принаймні двома осередками займання.

Президент України підписав державний бюджет на 2025 рік. У ньому на оборону передбачено 26,3% ВВП або 2,23 трлн грн. Це на 47,6 млрд грн більше, ніж у 2024 році.

Протягом минулої доби, 28 листопада, зафіксовано 207 бойових зіткнень. Втрати російських окупантів склали 2030 військових.

Норвегія погодилася взяти на себе половину відповідальності за захист основного транзитного вузла для іноземної військової допомоги Україні, повідомив заявив прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск під час спільної пресконференції з главою уряду Швеції Ульфом Крістерссоном у Харпсунді.