Україна в складі Ради керуючих МАГАТЕ може прискорити деокупацію ЗАЕС – Галущенко

Джерело: Міністерство енергетики України

Міністр енергетики України Герман Галущенко заявив, що представництво України в Раді керуючих Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) може прискорити деокупацію Запорізької АЕС.

За його словами, під час свого представництва в Раді керуючих МАГАТЕ Україна буде працювати над розширенням повноважень агентства.

Очільник Міненерго нагадав, що на останній Генеральній конференції МАГАТЕ Україна була обрана до складу Ради керуючих агентства.

“Це потужний майданчик, який надасть нам можливість прискорити деокупацію Запорізької атомної електростанції, де ситуація стає дедалі гіршою. Час грає проти ядерної і радіаційної безпеки, і нам необхідні рішення”, – пояснив Герман Галущенко.

А також наголосив, що наразі МАГАТЕ має обмежені повноваження, фактично здійснюючи технічну функцію.

“Очевидно, що на сьогодні таких повноважень недостатньо. Росія знищила усі домовленості щодо розвитку атомної енергетики. МАГАТЕ має отримати додаткові важелі, окрім технічної експертизи. Ми хочемо додати впливу організації через участь України у Раді керуючих”, – зауважив очільник Міненерго.

Також міністр додав, що статутними документами МАГАТЕ передбачається можливість проведення чергових і позачергових засідань Ради керуючих.

Відтак, у разі обстрілів з боку ворога, які вплинуть на роботу атомної генерації, участь України у складі Ради керуючих дає можливість ініціювати засідання та обговорення проблеми на рівні ключових держав світу.

Протягом дня, 7 вересня, армія РФ здійснила 76 обстрілів прикордонних територій і населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 140 вибухів. 

Станом на 22:00 в суботу, 7 вересня, за поточну добу по всій лінії фронту відбулося 168 бойових зіткнень. 

Глави зовнішніх розвідок Великої Британії та США попередили, що міжнародний світовий порядок “під загрозою, якої ми не бачили з часів холодної війни”.

Директор ЦРУ Вільямс Бернс розповів про перспективу спалаху ядерної війни на початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

Португалія активно лобіює приєднання України до Європейського Союзу і хоче, щоб блок почав готуватися до можливого вступу.