Україна в складі Ради керуючих МАГАТЕ може прискорити деокупацію ЗАЕС – Галущенко

Джерело: Міністерство енергетики України

Міністр енергетики України Герман Галущенко заявив, що представництво України в Раді керуючих Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) може прискорити деокупацію Запорізької АЕС.

За його словами, під час свого представництва в Раді керуючих МАГАТЕ Україна буде працювати над розширенням повноважень агентства.

Очільник Міненерго нагадав, що на останній Генеральній конференції МАГАТЕ Україна була обрана до складу Ради керуючих агентства.

“Це потужний майданчик, який надасть нам можливість прискорити деокупацію Запорізької атомної електростанції, де ситуація стає дедалі гіршою. Час грає проти ядерної і радіаційної безпеки, і нам необхідні рішення”, – пояснив Герман Галущенко.

А також наголосив, що наразі МАГАТЕ має обмежені повноваження, фактично здійснюючи технічну функцію.

“Очевидно, що на сьогодні таких повноважень недостатньо. Росія знищила усі домовленості щодо розвитку атомної енергетики. МАГАТЕ має отримати додаткові важелі, окрім технічної експертизи. Ми хочемо додати впливу організації через участь України у Раді керуючих”, – зауважив очільник Міненерго.

Також міністр додав, що статутними документами МАГАТЕ передбачається можливість проведення чергових і позачергових засідань Ради керуючих.

Відтак, у разі обстрілів з боку ворога, які вплинуть на роботу атомної генерації, участь України у складі Ради керуючих дає можливість ініціювати засідання та обговорення проблеми на рівні ключових держав світу.

Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.

Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.

14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.

У низці приватних переговорів з командою Дональда Трампа трансатлантичні партнери висловили аргументи на користь продовження підтримки України. У результаті, союзники заявили, що нова адміністрація США не стане змушувати Київ до передчасних переговорів з Росією.