Україна вперше взяла участь у навчаннях НАТО з кібероборони Locked Shields 2024
Джерело: NATO in Ukraine/Facebook
Представництво НАТО в Україні повідомляє, що Україна вперше взяла участь у навчаннях Альянсу з кібербезпеки Locked Shields 2024, які відбувались в Таллінні.
Участь у навчанні беруть більш ніж 4000 експертів з-понад 40 країн світу.
Зауважується, що Locked Shields 2024 – найбільші у світі реалістичні навчання з кібероборони, що підкреслюють зобов’язання глобальної спільноти боротися з кіберзагрозами. Організовані Об’єднаним центром передових технологій з кібероборони НАТО (NATO CCDCOE) щорічні навчання виходять за межі традиційних кібервправ, залучаючи експертів з різних галузей для протидії кіберзагрозам.
Керівник навчань НАТО CCDCOE підполковник Урмет Томп наголосив на дусі співпраці, який визначає Locked Shields.
Ці навчання є демонстрацією потужності міжнародного співробітництва, долаючи кордони, об’єднуючи спільноту з різних експертів державного, приватного секторів та науковців. Ми вдячні за самовідданість і досвід наших союзників і всіх наших партнерів, які мають вирішальне значення для побудови резильєнтної глобальної кібероборони, – зазначив Томп.
Зауважимо, 20 грудня 2023 року, Міністерства закордонних справ України, Великої Британії, Данії, Естонії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Польщі, США, Франції і Швеції створили Талліннський механізм з кібербезпеки.
Також уряд затвердив план заходів щодо подальшої реалізації Стратегії кібербезпеки України на 2023-2024 роки.
Окрім цього, Міністерство цифрової трансформації України та Європейська організація кібербезпеки (ECSO) уклали меморандум про співпрацю, який посилить кібербезпеку України.
- 21 квітня розпочалися спільні литовсько-польські тактичні навчання з авіаційним елементом “Хоробрий грифон 24/II/Brave Griffin 24/II”. У навчаннях також візьмуть участь союзники із США та Португалії.
- Війська Південної Кореї та США провели спільні навчання з бойовими стрільбами поблизу кордону з Північною Кореєю із застосуванням важкого озброєння на тлі ескалації напруженості на Корейському півострові.
- Король Нідерландів Віллем-Олександр відвідав українських військових, які проходять навчання у межах операції “Інтерфлекс” у Великій Британії.
- Фахівець Урядової команди реагування на комп’ютерні надзвичайні події України CERT-UA Назар Тимошик заявив, що наступного року Україна має бути готовою до більш складних кібератак з боку російського агресора, серед іншого – із застосуванням штучного інтелекту.
Російська влада залучила сотні громадян Ємену до участі у війні проти України, використовуючи обіцянки високооплачуваної роботи та можливість отримання російського громадянства. Після прибуття до Росії багато хто з них був примусово завербований до збройних сил та відправлений на фронт.
У районі Часового Яру на Донеччині українські військові ліквідували Магомеда Бучаєва, який раніше працював продюсером російського пропагандистського телеканалу RT.
Посол України в Туреччині Василь Боднар заявив, що закриття Туреччиною проток Босфор і Дарданелли на початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну завадило окупантам захопити Одесу та Миколаїв.
Президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган і генеральний секретар НАТО Марк Рютте 25 листопада у столиці Туреччини мають провести переговори, зокрема щодо війни в Україні.
У межах української гуманітарної ініціативи “Зерно з України” Південна Корея планує надати допомогу в розмірі 6 мільйонів доларів. Ця інформація була оголошена під час засідання ініціативи, яке відбулося у неділю, 24 листопада.