«Україна виграла б війну швидше, якби била по Росії західною зброєю», – Неїжпапа
Джерело: Sky News
Командувач ВМС віцеадмірал Олексій Неїжпапа заявив, що Україна виграла б війну набагато швидше, якби мала дозвіл вести вогонь із британської та іншої західної зброї по цілях у глибині Росії.
“Чим швидше ЗСУ отримають необхідний бойовий потенціал і певні можливості для знищення інфраструктурних об’єктів ворога, тим швидше ми здобудемо перемогу”, – наголосив він.
За словами Неїжпапи, Збройним силам необхідні ці можливості, щоб Росія назавжди відмовилася “навіть від думки дивитися в бік України, зокрема на морі”.
“Якби Україна мала ті чи інші види далекобійної зброї, які можна використовувати глибше на території противника, звісно, противник поводився б по-іншому, зокрема і на полі бою”, – пояснив віцеадмірал.
Також Неїжпапа зауважив, що ворог, знаючи бойові можливості ЗСУ, відповідно реагує на дії українських захисників.
“Путін поводиться, як дрібний гангстер, який знає, що якщо йому відповідатимуть удар за ударом, то він не почне бійку. Якщо він зрозуміє, що Україна може дати відсіч і змусити його по-справжньому відчути біль, звичайно, він все це припинить”, − резюмував він.
- Інсайдер із питань оборони сказав виданню The Telegraph, що Росія розвиває виробництво зброї й планує “вести війну принаймні три-чотири роки”.
Унаслідок російської атаки на Київ у ніч на 28 червня постраждало двоє людей. Найбільше пошкоджень зафіксовано в Дарницькому районі, де виникло кілька пожеж.
Самопроголошений президент РБ Олександр Лукашенко заявив, що Білорусь не планує долучатися до бойових дій проти України. Він звернувся до посла РФ Бориса Гризлова, закликавши не втягувати країну у війну.
25 червня речник ВМС ЗСУ Дмитро Плетенчук спростував інформацію про нібито відступ російських військ із Кінбурнської коси.
25 червня президент Володимир Зеленський повідомив про затвердження 40-денної операції СБУ щодо впливу на РФ, аби домогтися завершення повномасштабної війни.
Правоохоронці оголосили підозру старшій лейтенантці військової частини на Львівщині через закупівлю генераторів за завищеними цінами. Держава зазнала збитків на понад 18,6 млн грн.