«Україна виграла б війну швидше, якби била по Росії західною зброєю», – Неїжпапа

Джерело: Sky News

Командувач ВМС віцеадмірал Олексій Неїжпапа заявив, що Україна виграла б війну набагато швидше, якби мала дозвіл вести вогонь із британської та іншої західної зброї по цілях у глибині Росії.

“Чим швидше ЗСУ отримають необхідний бойовий потенціал і певні можливості для знищення інфраструктурних об’єктів ворога, тим швидше ми здобудемо перемогу”, – наголосив він.

За словами Неїжпапи, Збройним силам необхідні ці можливості, щоб Росія назавжди відмовилася “навіть від думки дивитися в бік України, зокрема на морі”.

“Якби Україна мала ті чи інші види далекобійної зброї, які можна використовувати глибше на території противника, звісно, ​​противник поводився б по-іншому, зокрема і на полі бою”, – пояснив віцеадмірал.

Також Неїжпапа зауважив, що ворог, знаючи бойові можливості ЗСУ, відповідно реагує на дії українських захисників.

“Путін поводиться, як дрібний гангстер, який знає, що якщо йому відповідатимуть удар за ударом, то він не почне бійку. Якщо він зрозуміє, що Україна може дати відсіч і змусити його по-справжньому відчути біль, звичайно, він все це припинить”, − резюмував він.

У червні сили протиповітряної оборони знищили 4750 ворожих повітряних цілей, якими Росія атакувала Україну.

Військові спецпідрозділу Головного управління розвідки Міноборони України вивели з ладу залізничне полотно на тимчасово окупованій території Запорізької області. Рух цією ділянкою, яку ворог використовував для логістики, повністю заблоковано.

За червень загальні втрати живої сили російських окупантів склали 32 420 осіб.

30 червня спецпредставник президента США Дональда Трампа  Кіт Келлог назвав безпідставними звинувачення прессекретаря Володимира Путіна Дмитра Пєскова щодо відсутності прогресу в мирних переговорах з РФ.

Перспективи України на фронті викликають дедалі більше занепокоєння як у Києві, так і серед низки лідерів ЄС. За оцінками військових, і російська, і українська армії близькі до виснаження. Втім, якщо РФ здатна підтримувати нинішню інтенсивність бойових дій ще близько року, то Україна може досягти межі витривалості вже за шість місяців – у разі, якщо не отримає значної військової підтримки.