Україна виконала всі домовленості для попередження блокади з боку польських перевізників
Джерело: Мінінфраструктури
Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України виконало всі домовленості для попередження блокади з боку польських перевізників.
Мініінфраструктури України не припиняє діалог з Міністерством інфраструктури Польщі щодо питань блокування кордону, зокрема польськими перевізниками. Чергова розмова відбулась за ініціативи української сторони між заступником міністра Сергієм Деркачем та Павелом Ганцажем, заступником міністра інфраструктури Польщі.
“Отримуємо сигнали про начебто приєднання до блокади польських фермерів також і перевізників. Останні зупинили свій протест після домовленостей із міністерством інфраструктури Польщі. Частину з цих домовленостей складали пункти, на які погодилось наше міністерство. Ми дотримали свого слова та виконали все, що обіцяли. Колега запевнив, що роблять все від них залежне, щоб перевізники не поновили свій протест. Питання, які досі не вирішено – зона відповідальності міністерства інфраструктури Польщі”, – наголосив Сергій Деркач.
Сергій Деркач також поінформував польську сторону про зафіксовані випадки, коли окремі вантажівки проїжджають до України, оминаючи блокаду, тобто без черг. Міністерство відновлення фіксує такі випадки та очікує на них офіційної реакції.
Під час розмови заступник міністра окремо зупинився на тому, що питання продовження “транспортного безвізу” є для України важливим та терміновим. Тому Міністерство відновлення звернулось до Єврокомісії з проханням пришвидшити процес підготовки до продовження угоди про лібералізацію, провести відповідні зустрічі та перемовини.
Водночас навіть за умови неповернення перевізників на кордон, ситуація залишається складною через блокаду з боку фермерів та вже вийшла за всі межі цивілізованого протесту. Наразі з польського боку кордону заблокованими залишаються більш ніж 2 тисячі вантажівок.
Зважаючи на складну ситуацію, за підтримки Міністерства відновлення та у співпраці із благодійною організацією Global Empowerment Mission (GEM) та Фонду Говарда Баффета волонтери забезпечують водіїв гарячими обідами.
- В Україні не отримали офіційного підтвердження, що польські перевізники долучаться до акцій їхніх фермерів для блокування українсько-польського кордону, сказав представник Державної прикордонної служби України (ДПСУ) Андрій Демченко.
- З п’ятниці, 1 березня, до блокади українського кордону мають долучитися польські перевізники. На сьогодні кордон блокують польські фермери.
- Польські фермери відновили свою акцію протесту на пункті пропуску “Устилуг-Зосин” на кордоні з Україною. За словами речника Державної прикордонної служби України Андрія Демченка, черги транспортних засобів на в’їзд до України складають близько 2400 вантажівок.
Президент США Дональд Трамп заявив, що не схвалює дій російського лідера Володимира Путіна, зокрема — обстрілів мирних міст та вбивств цивільного населення. Відповідно, це була перша заява глави Білого дому після комбінованої атаки РФ по українським містам у ніч на 25 травня.
Французька прокуратура вивчає заяву двох груп, котрі називають себе “анархістами” та стверджують, що відповідальні за масштабне знеструмлення на південному сході країни.
25 травня начальник управління комунікацій Командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат звернув увагу, що під час комбінованої атаки російські війська застосували для обстрілу ракету Х-22 після тривалої паузи.
Російський військовий флот викрав естонський хвильовий буй, який належить Інституту морських систем Талліннського технічного університету. Буй для вимірювання хвиль розташовувався за 50 кілометрів від Гіюмаа в естонській економічній зоні.
Російські війська переходять до нового етапу повітряної війни проти України, завдаючи масованих ударів сотнями дронів і десятками ракет. Зокрема у ніч на 25 травня Кремль випустив по українських містах 298 дронів і 69 ракет, — ймовірно, рекордну кількість за час повномасштабної війни.