Україна з Японією обговорили підготовку угоди щодо гарантій безпеки

Джерело: Володимир Зеленський/Telegram

3 квітня президент Володимир Зеленський провів телефонну розмову з прем’єр-міністром Японії Фуміо Кішідою. Сторони зокрема обговорили стан підготовки безпекової угоди за підсумками трьох раундів переговорів.

Обговорили потребу України в нелетальному обладнанні: у спеціальній техніці для облаштування фортифікацій, розмінування та медичної евакуації.

Зеленський висловив вдячність японському уряду та всьому народу за масштабну й різнобічну допомогу. Японія вже надала Україні фінансової підтримки на понад 12 мільярдів доларів та анонсувала додаткову допомогу на нинішній рік.

Також глава держави подякував за проведення в Токіо у лютому Японсько-української конференції, на якій підписали понад 50 двосторонніх угод.

Сторони також обговорили ситуацію на полі бою, зокрема й російський повітряний терор. Зеленський поінформував, що з початку року РФ випустила по Україні майже тисячу ракет, приблизно 2800 “шахедів” і близько семи тисяч керованих авіабомб.

На тлі цього, співрозмовники погодилися щодо необхідності посилення санкційного тиску на Росію та створенні механізму конфіскації заморожених російських активів. Президент акцентував, що запровадження Японією вже 23-го пакету санкцій проти Росії – гарний приклад для інших міжнародних партнерів.

Обговорили з премʼєр-міністром стан підготовки двосторонньої безпекової угоди за підсумками трьох раундів переговорів, — зазначив Зеленський.

Нагадаємо, що 12 липня на саміті НАТО у Вільнюсі країни G7 погодили спільну декларацію стосовно “гарантій безпеки” для України. У документі наголошується, що лідери підтверджують непохитну відданість стратегічній меті збереження вільної, незалежної, демократичної та суверенної України в межах її міжнародно визнаних кордонів, здатної захистити себе та стримати майбутню агресію.

Лідери G7 зазначили, що інші країни, які бажають зробити свій внесок у ці зусилля, спрямовані на забезпечення вільної, сильної, незалежної та суверенної України, можуть приєднатися до цієї Спільної декларації в будь-який час.

Раніше Велика БританіяНімеччина та Франція одразу підписали з Україною подібні угоди про безпеку.

У Міноборони підтвердили, що станом на 5 березня вже сім країн підписали безпекові угоди з Україною.

Тоді як 3 квітня Україна та Фінляндія підписали угоду про довгострокове співробітництво у сфері безпеки та підтримки.

Генерал-лейтенант Олександр Павлюк, командувач Сухопутних військ Збройних Сил України, повідомив, що за тиждень з 18 по 24 липня підрозділи РЕБ зірвали майже 8 тисяч завдань ворога із застосування розвідувальних БпЛА та FPV-дронів.

Станом на 22:00 в п’ятницю, 26 липня, від початку доби по всій лінії фронту кількість бойових зіткнень збільшилась до 107.

Румунія заявила, що виявила на своїй території фрагменти російських безпілотників, проте в НАТО стверджують, що не бачать ознак навмисного нападу на територію Альянсу.

Лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко привіз українським захисникам на Харківщину нову партію техніки, зокрема дрони, системи радіоелектронної боротьби, командно-штабні машини та техніку для будівництва фортифікацій.

Протягом дня, 26 липня, армія РФ здійснила 16 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Загалом зафіксовано 69 вибухів.