Українська делегація цього тижня відвідає США для перемовин щодо угоди про надра – ЗМІ

Джерело: Bloomberg
За даними ЗМІ, в кінці тижня українські посадовці відвідають США для обговорення угоди про рідкісноземельні метали.
Джерела агентства повідомили, що перемовини стосуватимуться післявоєнних планів щодо розробки родовищ корисних копалин та відновлення інфраструктури.
У склад делегації увійдуть заступники міністрів економіки та юстиції, але не високопосадовці, оскільки на цьому етапі потрібні технічні консультації з адміністрацією президента США Дональда Трампа.
Джерела зазначили, що заплановані перемовини не є публічними і що Україна також консультуватиметься з міжнародною юридичною фірмою щодо перемовин.
Візит відбудеться 11-12 квітня, додали джерела. В українському МЗС підтвердили візит, але без деталей, а Мінекономіки не відповіло на запит про коментар. Раніше про візит повідомляв міністр фінансів США Скотт Бессент.
Україна сподівається на кращі умови для країни у межах угоди, яку у Білому домі розглядають як компенсацію за допомогу, надану адміністрацією експрезидента США Джо Байдена.
Київ відмовляється визнавати, що допомога Вашингтона надавалась у борг і прагне масштабних інвестицій США у межах угоди. Також Україна остерігається, що угода та привілеї надані США у її межах, можуть стати перешкодою для вступу до Євросоюзу.
Майбутній візит послідує за нещодавніми онлайн-перемовинами США та України, які відбулись після того, як Штати надіслали проєкт угоди.
- Президент Володимир Зеленський доручив Службі безпеки України розслідувати витік останньої пропозиції США щодо угоди про корисні копалини, в тому числі з використанням тестів на поліграфі.
- Міністр фінансів США Скотт Бессент прокоментував домовленості з Україною щодо надр, заявивши, що президент Володимир Зеленський “зірвав те, що мало б бути найпростішою справою у світі” під час конфлікту з американським керівництвом у Білому домі.
Українські наземні дрони взяли штурмом російську позицію та захопили у полон росіян. Це перший у сучасній війні підтверджений успішний штурм виключно безпілотних платформ.
Канцлер Німеччини Фрідріх Мерц вважає, що можливості для мирного врегулювання війни Росії проти України більше не існує.
Як не було у Володимира Зеленського після лютого 22 року жодного шляху для збереження української державності, окрім як піти шляхом Петра Порошенка – сильна армія замість великого будівництва, українська мова замість “яка різниця” та українська церква замість російських агентів ФСБ у рясах, – так і не було у президента Дональда Трампа жодного вибору, як піти шляхом свого попередника Джозефа Байдена в питанні підтримки України.
8 липня у Брюсселі розпочався офіційний скринінг українського законодавства на відповідність праву Європейського Союзу у сфері енергетики.
8 липня Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський повідомив про відновленні позицій та утриманні територій Силами оборони у Курській та Бєлгородській областях РФ.