Українська промисловість у січні збільшила споживання електроенергії на понад 27%

Джерело: Міненерго

Завдяки стабільній роботі енергосистеми українська промисловість у січні збільшила споживання електроенергії на понад 27 %

Цієї зими українська промисловість споживає відчутно більше електроенергії, ніж торік. Зокрема у січні підприємства спожили на 27,2% більше, ніж за аналогічний період минулого року (2,4 млрд кВт проти 1,9 млрд кВт) та на 82 млн кВт більше, ніж за попередній зимовий місяць.

Зросло також і споживання електроенергії населенням. У січні 2024 року побутові споживачі використали на 13,5 % більше електроенергії, ніж за аналогічний період 2023  року та на 101 млн кВт більше, ніж у грудні 2023 року.

“Вже рік, як українці живуть без графіків погодинних відключень. Цю зиму, зокрема, ми завершуємо стабільно – зі світлом і теплом, попри усі негативні прогнози. Нам вдалося досягти таких показників завдяки посиленню ППО та масштабної ремонтної кампанії в енергетиці, яка буде тривати й надалі. Адже стабільність і надійність електропостачання для промисловості та населення – запорука економічної стабільності держави”, – зазначив міністр енергетики України Герман Галущенко.

Результатом масштабної ремонтної кампанії є стабільна робота генерації протягом минулого року.

Зокрема, завдяки оптимізованій та якісній ремонтній кампанії атомними електростанціями у 2023 році вироблено електроенергії на 10% більше, ніж планувалося згідно з прогнозним балансом ОЕС України на рік.

Отже, АЕС виробили половину всієї електроенергії в Україні. Гідроелектростанції також перевищили прогнозний показник виробітку електроенергії – на 37%. Дещо покращили прогнозні показники виробництва і альтернативні джерела енергії, виробивши на 2% більше від прогнозного обсягу.

Водночас теплові електростанції показали суттєве відхилення від прогнозних показників генерації. На ТЕС за минулий рік виробили на 24% менше електроенергії, ніж було передбачено прогнозом, для ТЕЦ цей показник меншим на 10%.

У січні 2024 року тенденції до збільшення виробітку електроенергії атомною та гідрогенерацією зберігаються.

Водночас на ТЕС виробили на 8,7% менше від прогнозу, на ТЕЦ – на 6,1% менше. Через несприятливі погодні умови нижчі показники виробітку і в альтернативних джерел енергії – на 7% менше від прогнозного балансу.

Загалом у січні 2024 року  вироблено електроенергії майже на 23% більше, ніж за аналогічний період  2023 року.

Біотехнологічна компанія Colossal Biosciences зі США оголосила про намір повернути до життя гігантського моа – безкрилого птаха з Нової Зеландії, який зник через кілька століть після прибуття перших людей на острови. Висота цього птаха сягала трьох метрів, а задніми лапами він міг завдати серйозного удару.

У селі Першотравневе Зміївської громади дерево впало на 56-річну жінку – від отриманих травм вона загинула на місці. У самому Харкові троє осіб постраждали внаслідок обвалення даху приватного будинку в Салтівському районі. Їм надають медичну допомогу.

Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.

Коли мова заходить про турботу про здоров’я, більшість людей згадує про харчування, фізичну активність або психічний стан. Але часто поза увагою залишається один важливий аспект – стан ротової порожнини.

The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду є Меган Моббс. Меган  – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.