Українські аграрії вже зібрали понад 44,5 млн тонн нового врожаю
Джерело: Комітет з питань аграрної та земельної політики
Станом на сьогодні в Україні намолочено 44,5 млн тонн нового врожаю, який зібраний на площі 12,5 млн га. Загалом зібрано 31,9 млн тонн зернових, 11 млн тонн олійних та 1,7 млн тонн цукрового буряку.
Зокрема аграрії зібрали:
- пшениці – обмолочено на площі 4,9 млн. га, намолочено 22,3 млн тонн;
- ячменю – обмолочено 1,41 млн га, намолочено 5,5 млн тонн;
- гороху – обмолочено на площі 212,2 тис. га, намолочено 465,3 тис. тонн;
- кукурудзи – обмолочено 514,5 тис. га, намолочено 2,4 млн. тонн;
- проса – обмолочено 68,2 тис. га, намолочено 132,0 тис. тонн;
- гречки – обмолочено 66 тис. га, намолочено 99,4 тис. тонн;
- ріпаку – обмолочено 1 265,9 тис. га, намолочено 3,4 млн тонн насіння;
- соняшнику – обмолочено 2,4 млн. га, намолочено 4,9 млн тонн насіння;
- сої – обмолочено 1,3 млн га, намолочено 2,6 млн тонн насіння.
Зауважується, що по валовому збору зернових лідирують сільгосптоваровиробники Одещини – 4,1 млн тонн, Полтавщини – 2,4 млн тонн та Вінниччини – 2,3 млн тонн.
Тоді як по урожайності попереду аграрії Хмельниччини з показником 63,4 ц/га, Івано-Франківщини – 58,6 ц/га та Буковини – 57 ц/га.
Також зазначається, що в Державному аграрному реєстрі відкрито реєстрацію на отримання рукавів для зберігання врожаю, які призначені для агровиробників, що обробляють від 50 до 10000 га землі на території Дніпропетровської, Донецької, Запорізької, Миколаївської, Одеської, Сумської, Харківської, Херсонської та Чернігівської областей.
Для отримання рукавів фермери мають зареєструватися на участь у програмі через Державний аграрний реєстр. Кінцевий термін подачі заявок – 6 жовтня 2024 року.
Додамо, прогнозований врожай зернових та олійних культур в Україні на 2024 рік може скоротитися до 74 мільйонів тонн, що є на 10% менше, ніж у 2023 році, коли вдалося зібрати 82 мільйони тонн. Фактичний результат залежить від погодних умов.
У 2023 році попередній прогноз передбачав врожай на рівні 63,5 мільйона тонн, але насправді вдалося зібрати майже на 30% більше. Така значна різниця свідчить про важливість врахування погодних умов при прогнозуванні урожаю.
Серед основних зернових культур очікується зменшення урожаю пшениці, ячменю та кукурудзи на 13,5%, 14% та 12,5% відповідно. В той самий час, прогнозується збільшення виробництва сої на 10,6%. У секторі олійних культур площі посіву сої збільшаться, тоді як посівні площі соняшника та ріпака майже залишаться на минулорічному рівні.
Ці прогнози стають важливими вказівниками для аграрного сектору та допомагають планувати дії в умовах змінної природи та ринкових умов.
- В.о. міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький оголосив, що працівників аграрного сектору почнуть бронювати від мобілізації. “Бронь” діятиме протягом 12 місяців.
- Зміни клімату загрожують Великому кораловому рифу, який є домом для величезного різноманіття морського життя, включаючи понад 1500 видів риб і більше ніж 600 видів коралів.
- Світовий океан досягнув найвищої температури за всю історію спостережень.
- Глобальне потепління призводить до того, що деякі види рослин і тварин, що проживають в океані, змушені переміщуватися від екватора у бік полюсів.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.