Українські підлітки поглинають російську культуру через серіали та пісні – РНБО

Джерело: Андрій Коваленко в інтерв’ю interfax-Україна

Українські підлітки стали основною мішенню російської пропаганди, спрямованої на “всмоктування” ворожої культури, застерігає керівник Центру протидії пропаганді при Раді національної безпеки та оборони України Андрій Коваленко. Він наголошує, що необхідно створювати більше якісного українського контенту для молоді.

Коваленко зазначив, що російські пропагандисти активно модернізують свої методи, зокрема запуском серіалів, які отримують широку популярність серед українців.

Серіал “Ландыши” вже має мільйони переглядів, і навіть українські військові співають пісню з цього серіалу. Але мало хто розуміє, що таким чином вони популяризують російську культуру, — пояснив він.

За словами Коваленка, ще один приклад пропаганди — пісня “Sigma Boy”, яка стала популярною серед молоді. Він вважає, що в школах багато проблем із підлітками, які слухають російські пісні.

Це всмоктування російської культури, — додав керівник ЦПД.

Коваленко розповів, що російські спецслужби проводять довготривалі інформаційні операції, спрямовані на українських підлітків, намагаючись вивчити майбутніх лідерів думок і потенційних керівників через 5-10 років.

Ці діти формуватимуть політичну і бізнесову еліту, і від їхніх рішень залежатиме, чи буде Україна співпрацювати з РФ, — додав він.

Керівник ЦПД акцентував, що в Україні наразі не вистачає контенту, який би став альтернативою російським продуктам для молоді, але є позитивні зміни.

Існує багато українських стрімерів, які створюють контент на таких платформах, як Minecraft і Roblox, де паралельно розповідається про історію України, — зазначив він. Особливу увагу він звернув на гру S.T.A.L.K.E.R. 2, яку активно просувають українські стрімери.

Коваленко наголосив, що для підлітків авторитетами є не батьки, а лідери думок — блогери, геймери, співаки.

Завдання держави — зробити цих людей лідерами думок, які впливають на своїх однолітків, — резюмував він, додаючи, що правильні меседжі можуть значно вплинути на молодіжну свідомість.

Китайські добровольці беруть участь у захисті України, хоча їх значно менше, ніж тих, хто воює на боці Росії. Журналістка Чай Цзін у своєму матеріалі поспілкувалася з громадянами Китаю, котрі воюють по різні боки фронту.

Лідер “Євросолідарності” Петро Порошенко закликав президента Володимира Зеленського терміново зустрітися з лідерами фракцій через ситуацію з угодою між США та Україною.

Кремль намагається заперечити інформацію про обурення Дональда Трампа після заяв глави РФ Володимира Путіна щодо “зовнішнього управління” Україною. Прессекретар Кремля Дмитро Пєсков заявив, що повідомлення американських ЗМІ не є “прямими цитатами” президента США.

31 березня, у третю річницю звільнення Бучі від російських військ президент Володимир Зеленський і перша леді Олена Зеленська спільно з іноземними делегаціями вшанували пам’ять убитих українців та українок. 

Триває 1132-га доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 915 тисяч осіб.