Українські пілоти почали підготовку на F-16 у Румунії

Джерело: пресслужба Міноборони

Група українських пілотів вже почала проходити підготовку на винищувачах F-16 в Румунії, повідомив глава Міноборони Рустем Умєров після розмови з міністром оборони Румунії Анджелом Тилваром.

Умєров зауважив, що ключова тема обговорення — посилення захисту українського неба від російських ракет і дронів.

Він наголосив, що незабаром Україна отримає від румунських партнерів нову систему протиповітряної оборони Patriot.

F-16 в українському небі теж стане більше: група наших пілотів вже проходить підготовку в Румунії, – додав міністр.

Румунія профінансує навчання на винищувачах F-16 на авіабазі Фетешть та супутні з цим потреби з власного держбюджету.

Також Умєров висловив румунському колезі, народу та уряду його країни за підтримку і зміцнення нашої ППО.

Сторони домовилися продовжувати співпрацю. Глава українського відомства повідомив про запланований візит до Румунії.

Зауважимо, 30 серпня міністерка оборони Нідерландів Кайса Оллонгрен повідомила, що її країна спільно Румунією домовились створити Центр тренування пілотів винищувачів F-16.

Зауважується, що 29 серпня країни підписали лист про наміри стосовно надання тренування та обслуговування для F-16 у навчальному центрі в Румунії.

У Міністерстві національної оборони Румунії повідомили, що майбутній центр працюватиме “не лише для румунських пілотів, а й для пілотів із країн Альянсу та партнерів, зокрема України”.

Нідерланди та Данія стали першими країнами, котрі підтримали передачу Україні винищувачів F-16 після тренувань українських пілотів. Оллонгрен зауважила, що 42 винищувачі F-16, про які раніше говорив президент України Володимир Зеленський, — це всі літаки даного класу, які є на озброєні її країни. Нідерланди спрямують всі ці винищувачі на потреби України – “невелика частина з них піде на навчання, а решта – в ЗСУ”.

Нагадаємо, українські F-16 вже мають перші повітряні перемоги: винищувачі збивали російські ракети під час останньої масованої російської атаки.

Видання підтверджує, що F-16 бачили в польоті з парами ракет класу “повітря-повітря” з інфрачервоним наведенням AIM-9 і ракетами класу “повітря-повітря” з радіолокаційним наведенням AIM-120. Одначе, їх не бачили з боєприпасами класу “повітря-земля”.

Сполучені Штати Америки перекинули на острів Шемія біля узбережжя Аляски кілька підрозділів повітрянодесантних військ та реактивні системи залпового вогню HIMARS, у відповідь на зростання військової активності Росії та КНР довкола регіону.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 17 вересня. З початку доби відбулося 139 бойових зіткнень, з яких 34 досі тривають.

Ввечері 17 вересня російські війська масовано атакували Запорізьку область. Внаслідок обстрілу загинуло двоє осіб та пʼятеро отримали поранення, повідомив голова Запорізької ОВА Іван Федоров.

Військовослужбовці 12-ї бригади спеціального призначення “Азов” Національної гвардії України прикинулися російськими розвідниками, аби захопити у полон трьох солдатів РФ.

Секретаріат Уповноваженого із захисту державної мови продовжує фіксувати системні порушення мовних прав громадян України в інтернеті. З початку 2024 року надійшла 421 скарга щодо порушення частини шостої статті 27 Закону “Про забезпечення функціонування української мови як державної”, котра регламентує використання державної мови в мережі інтернет (що майже на 50% менше, ніж за цей період у 2023 році).