Українські пілоти почали підготовку на F-16 у Румунії
Джерело: пресслужба Міноборони
Група українських пілотів вже почала проходити підготовку на винищувачах F-16 в Румунії, повідомив глава Міноборони Рустем Умєров після розмови з міністром оборони Румунії Анджелом Тилваром.
Умєров зауважив, що ключова тема обговорення — посилення захисту українського неба від російських ракет і дронів.
Він наголосив, що незабаром Україна отримає від румунських партнерів нову систему протиповітряної оборони Patriot.
F-16 в українському небі теж стане більше: група наших пілотів вже проходить підготовку в Румунії, – додав міністр.
Румунія профінансує навчання на винищувачах F-16 на авіабазі Фетешть та супутні з цим потреби з власного держбюджету.
Також Умєров висловив румунському колезі, народу та уряду його країни за підтримку і зміцнення нашої ППО.
Сторони домовилися продовжувати співпрацю. Глава українського відомства повідомив про запланований візит до Румунії.
Зауважимо, 30 серпня міністерка оборони Нідерландів Кайса Оллонгрен повідомила, що її країна спільно Румунією домовились створити Центр тренування пілотів винищувачів F-16.
Зауважується, що 29 серпня країни підписали лист про наміри стосовно надання тренування та обслуговування для F-16 у навчальному центрі в Румунії.
У Міністерстві національної оборони Румунії повідомили, що майбутній центр працюватиме “не лише для румунських пілотів, а й для пілотів із країн Альянсу та партнерів, зокрема України”.
Нідерланди та Данія стали першими країнами, котрі підтримали передачу Україні винищувачів F-16 після тренувань українських пілотів. Оллонгрен зауважила, що 42 винищувачі F-16, про які раніше говорив президент України Володимир Зеленський, — це всі літаки даного класу, які є на озброєні її країни. Нідерланди спрямують всі ці винищувачі на потреби України – “невелика частина з них піде на навчання, а решта – в ЗСУ”.
Нагадаємо, українські F-16 вже мають перші повітряні перемоги: винищувачі збивали російські ракети під час останньої масованої російської атаки.
Видання підтверджує, що F-16 бачили в польоті з парами ракет класу “повітря-повітря” з інфрачервоним наведенням AIM-9 і ракетами класу “повітря-повітря” з радіолокаційним наведенням AIM-120. Одначе, їх не бачили з боєприпасами класу “повітря-земля”.
- Нідерланди приєднуються до військової коаліції з союзниками, включаючи Велику Британію, у сфері технологій БпЛА та постачання дронів.
- Юрій Ігнат розповів, як проходять тренування українських пілотів на винищувачах F-16.
- Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг підтвердив, що згідно з міжнародним правом Україна може завдавати ударів по військових цілях на території Росії з отриманих від союзників F-16.
- В естонській розвідці вважають, що РФ остерігається отримання Україною винищувачів F-16, а тому посилила ракетні удари.
- Греція планує продати США 32 винищувачі F-16, щоб їх модернізували й передали в Україну, повідомляє Al Jazeera з посиланням на свої джерела.
Минулого тижня під час пресконференції “Підсумки року” президент Росії традиційно говорив про Україну, вкотре повторюючи тезу про денацифікацію, яка є метою і виправданням повномасштабної війни, названої в РФ СВО.
На Харківщині вже п’ятий день тривають проблеми з теплопостачанням. Нині понад 500 тисяч жителів залишаються без опалення.
Триває 1040-ва доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 785 тисяч осіб.
Президент Росії Володимир Путін підписав закон, що дозволяє вилучити організації “Талібан” та “Хаят Тахрір аш-Шам” (ХТШ) зі списку терористичних, створюючи правову основу для змін у відносинах з цими угрупованнями.
Опитування показало, що 47% українських біженців у Норвегії заявили, що не планують повертатися до України навіть після завершення війни. Лише 10% респондентів висловили бажання повернутися додому.