Українські сили звільнили 50% території, яку РФ окупувала на початку війни – Столтенберг
Джерело: The Guardian
27 листопада генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що минулими тижнями на сході України точилися одні з найінтенсивніших бойових дій повномасштабної війни.
Столтенберг зазначив, що нині – надзвичайно складна ситуація на лінії фронту, особливо на сході.
Ми бачимо високу кількість втрат і деякі з найінтенсивніших боїв, які ми бачили протягом усієї війни, насправді відбулися протягом минулих тижнів і кількох місяців. Водночас лінія фронту суттєво не зрушилася, тому я вважаю, що потрібно розрізняти те, що лінія фронту не так сильно рухається, і те, що насправді ведуться дуже важкі бої, – поінформував глава НАТО.
Він зауважив, що західні партнери вражені хоробрістю, компетентністю українських сил, а також їхньою здатністю фактично завдавати ударів у тилу російських ліній, углиб території, контрольованої Росією. І, звісно, військові досягнення частково можна виміряти квадратними метрами, але також і втратами, яких ЗСУ завдають своєму противнику.
Столтенберг нагадав, що на початку повномасштабного вторгнення вважалося, що “Україна поступиться територіями за тижні”. Також прогнозувалося, що Київ міг потрапити під окупацію “за декілька днів”, одначе, цього не сталося.
Українці не тільки відкинули російські війська з півночі, сходу й півдня, але й звільнили 50% своєї території, яку РФ окупувала на початку війни. Це – велика перемога для України. Водночас Росія зазнає великих утрат, десятки тисяч особового складу, – наголосив він.
Очільник Північноатлантичного альянсу зазначив, що Росія дедалі більше ізольована політично та слабшає економічно.
У результаті ми бачимо велику поразку Росії – вона не досягла стратегічної мети контролювати Україну, натомість українці досягли багато, – резюмував Столтенберг.
- Глава НАТО Єнс Столтенберг зазначив, що росіяни змушені передислоковувати свої кораблі через успішні атаки українських військових по військово-морських об’єктах росіян у тимчасово окупованому Криму.
- 16 листопада генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг провів зустріч з президентом Латвії Едгарсом Рінкевичсом. Сторони зокрема обговорили надання збільшення підтримки Україні з боку західних партнерів.
- Єнс Столтенберг заявив 28 вересня що українські війська “поступово завойовують позиції” у контрнаступі проти армії РФ.
- Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Україні потрібен “високоякісний і кількісний” військовий потенціал.
- Глава НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Альянс підтримуватиме Україну “стільки, скільки буде потрібно”, зауваживши, що тепер країна “рівна” з країнами-членами.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 17 листопада. З початку доби загальна кількість бойових зіткнень вздовж усієї лінії фронту зросла до 134.
Франція та Велика Британія після рішення США, також дозволили Україні бити ракетами Storm Shadow та SCALP вглиб території РФ.
Прем’єр-міністр Кір Стармер відкидає ідею розмови з російським лідером Володимиром Путіним після негативної реакції на канцлера Німеччини Олафа Шольца за телефонний дзвінок російському диктатору.
Глава МЗС Ігор Клименко повідомив, що із пошкодженого внаслідок російського удару будинку в Сумах евакуювали понад 400 осіб.
17 листопада, у вечірньому відеозверненні, президент Володимир Зеленський вирішив прокоментувати поширену раніше у ЗМІ інформацію стосовно дозволу США на використання зокрема далекобійних ракет ATACMS для ударів вглиб території РФ. Він зауважив, що ракети скажуть самі за себе.