Українські телеканали можуть змінити формат єдиного телемарафону – Мінкульт

Джерело: Ростислав Карандєєв в інтерв’ю Українському радіо

Українські телеканали нині мають намір розглянути можливість зміни формату загальнонаціонального марафону “Єдині новини”, поінформував тимчасовий виконувач обов’язків міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв.

Насичення інформаційного простору новинами, меседжами – це, звичайно, добра справа, всі журналісти мають змогу готувати продукти різного спрямування. Але є позиції, які є вкрай актуальними. І марафон досяг цієї мети, коли до громадян України надходила необхідна, важлива, оперативна інформація про події в країні. Життя йде, змінюються і наше бачення, і формати, запрацювала економіка, з’явилися рекламодавці. Сьогодні телеканали розглядають можливість зміни цього формату, – пояснив Карандєєв.

Зауважується, що мовиться передусім про основні телеканали України, які мають найбільшу аудиторію, для яких теж важливим є внесення нових форм, нових форматів. Він зауважив, що, ймовірно, найближчим часом такі пропозиції випрацюють. Додавши, що консолідованим рішенням, яким раніше погодили запровадження “Єдиних новин”, внесуть зміни в цей формат.

Глава відомства зазначив, що наразі держава сприяє фінансовій реалізації цього проєкту, “покриваючи витрати, які здійснюють телеканали для забезпечення всіх громадян України важливою інформацією, яка нам необхідна для прийняття важливих рішень”.

Одначе, акцентував, що, на його думку, робота телемарафону в нинішньому вигляді була “надзвичайно актуальною” на першому етапі повномасштабної війни.

Додамо, ввечері 31 грудня 2023 року у межах національного телемарафону розповіли про передбачення Ванги на 2024 рік. З початку повномасштабного вторгнення функціонування марафону, створеного для достовірного інформування населення, коштував платникам податків 1,12 млрд.

Зауважимо, за даними видання “Наші гроші”, загальна сума, яку під час вторгнення державні “МПІУ” і телеканал “Рада” заплатили виробникам контенту для телемарафону, сягнула вже 1,12 млрд грн.

Раніше глава фракції “ЄС” Петро Порошенко зазначив, що “Єдиний марафон” коштує бюджету понад 2 млрд гривень, що дорівнює бюджету однієї бригади.

Натомість Секретар РНБО Олексій Данілов відповів, коли завершиться національний телемарафон “Єдині новини”. За його словами, це відбудеться лише після закінчення російсько-української війни.

Нагадаємо, згідно з опитуванням КМІС, за період з травня 2022 року до жовтня 2023 року знизилась довіра до телемарафону “Єдині новини”: з 69% до 48%.

Після нічної атаки Росії на Україну міністр закордонних справ Андрій Сибіга заявив, що тиск має бути спрямований на Москву, а не на Київ.

Президент США Дональд Трамп заявив, що Росія нібито готова до укладення мирної угоди, і тепер, за його словами, черга за Україною.

Колишній радник президента Польщі з міжнародних питань професор Роман Кузьняр високо оцінив виступ у Сеймі глави МЗС Радослава Сікорського, котрий відзначивши найскладнішу міжнародну політику за минуле десятиліття, зауважив, що доки НАТО залишається ефективним альянсом — Росія не має шансів на перемогу.

Поки Сполучені Штати посилюють тиск на Україну щодо домовленостей із Росією, в європейських столицях зростає занепокоєння щодо затягування повномасштабної війни.

З лютого 2023 року застосування росіянами небезпечних хімічних речовин набуло системного характеру. Попри заяви про повне знищення хімічної зброї, країна-агресор зберігає промислові потужності для її відновлення та виробництва.