Українські військові пройшли дві лінії оборони росіян на фронті – Умєров

Джерело: інтерв’ю Рустема Умєрова для Fox News

Міністр оборони України Рустем Умєров повідомив, що українські військові вже пройшли дві із трьох ліній оборони російських окупантів.

“Ми деокупували 50% нашої території, ми перемагаємо Росію на нашій землі, повернули територію, звільнили її. І зараз у нас є план на 2024 рік”, – розповів міністр.

Він також зауважив, що стратегічним завданням ЗСУ є вихід на міжнародно визнані кордони України 1991 року, серед яких Крим, Донбас та Чорне море.

Ведучий поцікавився в Умєрова, чи можливе врегулювання війни, якщо вона триватиме роками. На це український міністр заявив, що світу повинно бути соромно, якщо він не в змозі захистити себе від авторитаризму.

“Це буде тривати і знищувати демократію. Вони (Росія − ред.) вважають, що Україна і українці не мають існувати”, – наголосив Умєров.

Він додав, що перемога над авторитаризмом – це в інтересах США.

Глава Міноборони також зауважив, що у 2024 році всі розрахунки, закупівлі і планування операцій будуть проходити відповідно до стандартів НАТО, “щоб між нами не було ніякої різниці”.

На зауваження щодо корупційних скандалів у Міноборони, Рустем Умєров наголосив, що зараз проводяться тендери, конкурси, перевірки, різного типу аудити та запевнив, що до його 100 днів на посаді “все буде на своїх місцях”.

За лютий обсяг постачань із Туреччини до Росії скоротився на 33% — до $670 млн проти $1 млрд за аналогічний період 2023 року.

Глава Міністерства закордонних справ Литви Ґабріелюс Ландсберґіс заявив, що Росію необхідно покарати за вбивство дітей внаслідок влучання російського дрона у житлову багатоповерхівку в Одесі.

Президент Володимир Зеленський зазначив, що 3 березня весь день тривала рятувальна робота в Одесі, на місці влучання “шахеда” у житлову багатоповерхівку. Глава держави закликав міжнародних партнерів допомогти Україні знищити російський терор, підтримавши ЗСУ постачанням необхідних боєприпасів та посиленням ППО.

Ввечері 3 березня російські війська запустили авіаційну ракету Х-59 на Дніпропетровщину. Сили ППО збили ворожу ціль у Криворізькому районі.

Литовська митниця повідомляє, що до 11 березня 2024 року автомобілі з російськими номерами мають покинути територію Литви та всю територію Євросоюзу.