Українських левів прихистив парк для тварин у Франції
Джерело: France 3
Після тривалої подорожі з України, до парку Оксуа у Франції прибули лев і дві левиці. Левиць рятували з лінії фронту на Донеччині, а лев Атлас мусив переїхати через постійні обстріли Київщини.
Парк тварин Оксуа у комуні Арне-су-Вітто одразу відгукнувся на заклик та прийняв трьох диких тварин повномасштабної війни.
Атласу – два з половиною роки, двом левицям, Луладжі та Квін, — близько двох років.
Поїздка до нового дома тривала майже 90 годин. Віднині їхній дім — парк для тварин у Бургундії розміром у 5 га.
Вони прибули живими та здоровими, — радіють представники парку.
Раніше трьома левами опікувався перший український притулок: “Порятунок диких тварин” під Києвом. Але війна з Росією надто ускладнила їхні умови життя: відключення електроенергії, труднощі з постачанням продуктів, не кажучи вже про бомбардування.
Масштабну операцію з евакуації організували на початку 2024 року за участю парку, Українського фонду порятунку диких тварин та IFAW.
Раніше ми повідомляли, що 12 січня до шотландського зоопарку прибув гімалайський чорний ведмідь, який постраждав від російської агресії в зоопарку в селищі Ямпіль Краматорського району Донецької області.
Ведмідь, якого назвали на честь селища Ямпіль, був одним із небагатьох із 200 тварин у зоопарку, які вижили. Після порятунку про нього опікувалася бельгійська благодійна організація.
- Унаслідок ранкового ракетного обстрілу Києва 2 січня зазнала контузії левиця Юна.
- Контужений лев, ведмідь з передової та крокодил — історії диких тварин з Центру порятунку.
- Родина левів Київського зоологічного парку “КиївЗоо”, яка прибула до столичного зоопарку у вересні 2009 року, відсвяткувала своє 15-річчя.
Російські війська обстріляли Краматорськ на Донеччині, в результаті чого троє людей отримали поранення.
Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.
Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.
14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.