Українських левів прихистив парк для тварин у Франції

Джерело: France 3

Після тривалої подорожі з України, до парку Оксуа у Франції прибули лев і дві левиці. Левиць рятували з лінії фронту на Донеччині, а лев Атлас мусив переїхати через постійні обстріли Київщини.

Парк тварин Оксуа у комуні Арне-су-Вітто одразу відгукнувся на заклик та прийняв трьох диких тварин повномасштабної війни.

Атласу – два з половиною роки, двом левицям, Луладжі та Квін, — близько двох років.

Поїздка до нового дома тривала майже 90 годин. Віднині їхній дім — парк для тварин у Бургундії розміром у 5 га.

Вони прибули живими та здоровими, — радіють представники парку.

Раніше трьома левами опікувався перший український притулок: “Порятунок диких тварин” під Києвом. Але війна з Росією надто ускладнила їхні умови життя: відключення електроенергії, труднощі з постачанням продуктів, не кажучи вже про бомбардування.

Масштабну операцію з евакуації організували на початку 2024 року за участю парку, Українського фонду порятунку диких тварин та IFAW.

Раніше ми повідомляли, що 12 січня до шотландського зоопарку прибув гімалайський чорний ведмідь, який постраждав від російської агресії в зоопарку в селищі Ямпіль Краматорського району Донецької області.

Ведмідь, якого назвали на честь селища Ямпіль, був одним із небагатьох із 200 тварин у зоопарку, які вижили. Після порятунку про нього опікувалася бельгійська благодійна організація.

Глава МЗС Андрій Сибіга провів зустріч з державним секретарем США Марком Рубіо та сенатором Ліндсі Гремом в Анталії.

Повномасштабний наступ Росії на Україну обходиться російській армії дедалі більшою ціною. Вже зараз росіяни зазнали найбільших втрат із часів Другої світової війни.

Надвечір 14 травня стало відомо про склад офіційно затвердженої главою РФ Володимиром Путіним делегації РФ, котру направлять у Туреччину на переговори з Україною.

У Генеральному штабу ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 14 травня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 128 бойових зіткнень.

Країни НАТО обговорюють нову ціль оборонних витрат — 5% валового внутрішнього продукту до 2032 року. Як повідомляють дипломатичні джерела, ініціативу мають розглянути міністри закордонних справ країн Альянсу на зустрічі 14–15 травня. Кінцевою метою є узгодження нових стандартів до саміту в Гаазі у червні.