«Укренерго» відновлює можливість експорту електроенергії до Словаччини

Джерело: “Укренерго”.

НЕК “Укренерго” відновлює можливість експорту електроенергії у Словаччину. Перший аукціон з розподілу пропускної спроможності міждержавних ліній відбувся вчора, 21 липня.

На аукціоні учасникам було запропоновано 200 МВт з датою постачання 23 липня з 9:00 до 14:00.

“Укренерго” та словацький оператор системи передачі SEPS підписали угоду, яка визначає порядок проведення та розподілу коштів від аукціонів з доступу до міждержавних інтерконекторів між операторами двох енергосистем.

У компанії зазначили, що з огляду на війну та постійні ризики від обстрілів, доступ до міждержавних перетинів розподіляється лише на короткостроковий період на добових аукціонах.

А після внесення необхідних змін в законодавство та погодження регулятором – Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) – Україна має можливість розпочати експорт електроенергії до Словаччини.

Також у компанії пояснили, що українська електроенергія експортуватиметься лише у години доби, коли в енергосистемі є надлишок виробленої електроенергії. Наприклад, експорт можливий у ранкові та денні години, коли виробництво сонячних електростанцій найбільше.

У вечірні години, коли сонячні електростанції не працюють, а в енергосистемі обмежена можливість електростанцій покривати високий рівень споживання електрики залишається необхідність імпорту.

“Нагадуємо, що дозволена ENTSO-E максимальна пропускна спроможність для експорту електроенергії у Європу для України та Молдови наразі становить 400 МВт, для імпорту – 1200 МВт. Спільно з європейськими колегами працюємо над можливістю збільшення цих обсягів”, – підсумували в “Укренерго”.

Перша віцепремʼєрка Юлія Свириденко повідомила, що вартість природних ресурсів на тимчасово окупованих територіях України вже перевищує 350 мільярдів доларів.

Лідери Європейського Союзу проведуть позачерговий саміт 6 березня, щоб обговорити ситуацію в Україні та зміцнення європейської оборони, повідомив голова Європейської ради Антоніу Кошта.

Біля колишньої в’язниці КДБ у Вільнюсі напередодні третіх роковин повномасштабного вторгнення росіян в Україну виставили три макети із зображеням ув’язненого лідера Росії Володимира Путіна. 

Глава Офісу президента Андрій Єрмак заперечив раніше поширену у ЗМІ інформацію, що Україна нібито відмовлялася від укладання угоди про рідкісноземельні метали зі США. Нині тривають перемовини.

Північна Корея забезпечує 50% боєприпасів, які потребує Росія для повномасштабної війни проти України, заявив глава військової розвідки Кирило Буданов.