«Укргазвидобування» ввело в експлуатацію дві свердловини
Джерело: Група “Нафтогаз”
“Укргазвидобування” ввело в експлуатацію дві високодебітні свердловини. Частина Групи “Нафтогаз” зазначила, що вони щоденно дають близько 200 тисяч кубометрів газу.
Обидві свердловини знаходяться одному родовищі. Зокрема на одній з них відкрили бічний стовбур, а друга була введена в експлуатацію після буріння.
Як зазначив т.в.о. гендиректора “Укргазвидобування” Олег Толмачев, перша свердловина була пробурена ще у 1975 році. Утім з часом вона перейшла до бездіючого фонду через технічні ускладнення. Для відновлення свердловини з високим дебітом було прийнято рішення про буріння бічного стовбура та подальшого проведення кількох стадій гідророзриву пласта.
Буріння обох свердловин виконала філія БУ “Укрбургаз”.
Протягом останніх півтора року, попри воєнний стан і пов’язані з ним труднощі, у діючому фонді з’явилося 15 нових експлуатаційних свердловин; наразі активно проводиться буріння та випробування ще кількох. У цьому році родовище вперше за понад 10 років планує повернутися до річного видобутку понад 1 мільярда кубометрів, як вказано у повідомленні компанії.
- Між НАК “Нафтогаз України” та Європейський банк реконструкції та розвитку було підписано кредитну угоду. Вона передбачає виділення компанії 200 млн євро на зміцнення енергетичної безпеки.
- Фінський газотранспортний оператор Gasgrid затвердив план збільшення пропускної здатності Baltic Сonnector після завершення ремонту і відновлення роботи газопроводу.
У Росії готують оновлене видання єдиного шкільного підручника з історії, до якого планують додати згадки про участь військових КНДР у повномасштабній війні проти України.
Правоохоронці запобігли резонансному теракту в Києві. Затримано двох агентів ФСБ, котрі готували підрив однієї з адміністративних будівель у центрі столиці.
Агента російської воєнної розвідки (більш відомої як ГРУ), ув’язнили на 15 років з конфіскацією майна. СБУ викрила його у червні 2025 року на підготовці підривів у Києві.
Президент Володимир Зеленський повідомив про підписання контракту з Німеччиною щодо постачання 600 ракет для систем протиповітряної оборони.
22 червня підрозділи Повітряних Сил Збройних Сил України здійснили удари по підприємству з виробництва компонентів для російських ракет ОТРК Іскандер та Х-101 у Воронежі.