«Укргазвидобування» ввело в експлуатацію дві свердловини
Джерело: Група “Нафтогаз”
“Укргазвидобування” ввело в експлуатацію дві високодебітні свердловини. Частина Групи “Нафтогаз” зазначила, що вони щоденно дають близько 200 тисяч кубометрів газу.
Обидві свердловини знаходяться одному родовищі. Зокрема на одній з них відкрили бічний стовбур, а друга була введена в експлуатацію після буріння.
Як зазначив т.в.о. гендиректора “Укргазвидобування” Олег Толмачев, перша свердловина була пробурена ще у 1975 році. Утім з часом вона перейшла до бездіючого фонду через технічні ускладнення. Для відновлення свердловини з високим дебітом було прийнято рішення про буріння бічного стовбура та подальшого проведення кількох стадій гідророзриву пласта.
Буріння обох свердловин виконала філія БУ “Укрбургаз”.
Протягом останніх півтора року, попри воєнний стан і пов’язані з ним труднощі, у діючому фонді з’явилося 15 нових експлуатаційних свердловин; наразі активно проводиться буріння та випробування ще кількох. У цьому році родовище вперше за понад 10 років планує повернутися до річного видобутку понад 1 мільярда кубометрів, як вказано у повідомленні компанії.
- Між НАК “Нафтогаз України” та Європейський банк реконструкції та розвитку було підписано кредитну угоду. Вона передбачає виділення компанії 200 млн євро на зміцнення енергетичної безпеки.
- Фінський газотранспортний оператор Gasgrid затвердив план збільшення пропускної здатності Baltic Сonnector після завершення ремонту і відновлення роботи газопроводу.
10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.
Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.
Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.
З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.
Міністерство закордонних справ привітало ухвалення резолюції Парламентської Асамблеї Ради Європи “Російська агресивна війна проти України: необхідність притягнення до відповідальності та уникнення безкарності”.