«Укрзалізниця» хоче придбати 20 поїздів Hyundai у Південної Кореї
Джерело: Forbes Ukraine
АТ “Укрзалізниця” планує до 2028 року придбати 20 потягів Інтерсіті моделі Hyundai Rotem від Південної Кореї. Зараз тривають активні переговори з представниками Кореї щодо потенційної угоди, повідомив керівник пасажирського напряму Укрзалізниці Олександр Перцовський.
За його словами, ці потяги зможуть перевозити 5-6 мільйонів пасажирів щороку. Вартість одного поїзда, за попередніми домовленостями, складе близько $16 мільйонів, що означає, що загальна вартість угоди разом із сервісним обслуговуванням може досягти $400 мільйонів.
Перші потяги Hyundai можуть бути поставлені за півтора-два роки після підписання угоди, а повна поставка всіх 20 поїздів може бути завершена протягом трьох-чотирьох років.
Олександр Перцовський зазначив, що вагонний парк Укрзалізниці щороку скорочується на 5-7% через досягнення граничного віку вагонів. Якщо не вжити заходів, до 2028 року Укрзалізниця зможе задовольняти лише третину попиту на пасажирські перевезення. Наразі середній вік вагонів УЗ становить 31 рік.
- “Укрзалізниця” у липні 2024 року вперше з початку року отримала негативний фінансовий результат. Це сталося попри покращення операційної ефективності компанії у порівнянні з минулим роком.
- АТ “Укрзалізниця” поінформувала про запуск додаткових поїздів з жіночим купе на чотирьох нових напрямках.
- “Укрзалізниця” поповнила свій парк рухомого складу двома вагонами для медичної евакуації. Їх використовують для транспортування поранених військових середньої тяжкості.
14 липня у Кишиневі стартував установчий семінар міжнародного проєкту, присвяченого збереженню та сталому управлінню Дністром — однією з головних транскордонних річок Східної Європи. Захід відкрив новий етап українсько-молдовської співпраці у водному секторі.
Компанія xAI, заснована американським розробником та підприємцем Ілоном Маском, отримала масштабне замовлення від Міністерства оборони США. Контракт може сягнути 200 мільйонів доларів та передбачає створення спеціалізованих рішень із використанням штучного інтелекту для державних потреб – зокрема у розвідці та галузі безпеки.
Штучний інтелект стрімко змінює спосіб, у який люди шукають інформацію в інтернеті, трансформуючи те, як користувачі орієнтуються у вебпросторі. Замість традиційних пошукових систем вони дедалі частіше звертаються до чат-ботів, котрі дають готові відповіді, а не перелік посилань, за якими можна перейти.
Правоохоронці викрили подружжя у Запоріжжі, котре організувало схему “відкатів” з родин загиблих воїнів Сил оборони за сприяння в оформленні державних виплат. У разі відмови, чоловік погрожував створенням штучних перешкод під час розгляду документів на отримання грошової компенсації. Йому загрожує до восьми років ув’язнення.
На Харківщині правоохоронці викрили масштабне виробництво підроблених акцизних марок, вилучивши майже 5 мільйонів одиниць контрафакту. Усім трьом фігурантам загрожує до 12 років позбавлення волі.