Умєров повідомив деталі підготовки до проведення обміну «1000 на 1000»

Джерело: Міноборони
18 травня міністр оборони Рустем Умєров взяв участь у засіданні Ради Координаційного штабу з питань військовополонених. Ключова тема – обмін у форматі 1000 на 1000.
За результатами перемовин у Стамбулі вдалося досягти важливої домовленості: обмін 1000 на 1000. Це непростий і чутливий процес, який вимагає чіткої координації всіх державних структур, — акцентував Умєров.
Як відзначив міністр, саме тому Рада Координаційного штабу — колегіальний орган, який об’єднує всі ключові інституції: Міноборони, ГУР, СБУ, СЗР, МВС та Офіс Омбудсмана — зібралася, щоб узгодити спільний план дій і якнайшвидше реалізувати цю домовленість. Про напрацьовані рішення, за результатами засідання, відбудеться доповідь президенту вже 19 травня.
На цьому не зупиняємось. Україна послідовно виступає за обмін “всіх на всіх”. І ми рухаємось до цієї мети — крок за кроком. Щоб звільнити всіх наших військовополонених, — заявив міністр.
Глава відомства окремо висловив вдячність Дмитру Лубінцю, Василю Малюку, Кирилу Буданову, Ігорю Клименку та Олегу Іващенку, а також країнам-партнерам, котрі допомагають повертати своїх людей з полону.
Умєров нагадав, що 18 травня, відзначається День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу.
Це ще один привід нагадати про наших політв’язнів у Криму — сотні людей, які роками утримуються в російських тюрмах за свою позицію, за свою ідентичність, за те, що не підкорилися окупації. Їх катують, їм не дають права на справедливий суд, їхні родини — під постійним тиском. Наш обов’язок — звільнити кожного, — додав він.
Раніше Обʼєднаний центр з координації пошуку та звільнення полонених при Службі безпеки України вже розпочав підготовку до обміну полоненими у форматі “1000 на 1000”.
- Міністр оборони України Рустем Умєров повідомив заявив, що на перемовинах в Стамбулі російська й українська делегації говорили про обмін полоненими у форматі “1000 на 1000”.
- Глава ГУР МОУ Кирило Буданов висловив сподівання, що обмін військовополоненими між Україною та Росією у форматі 1000 на 1000 відбудеться наступного тижня.
Військові спецпідрозділу Головного управління розвідки Міноборони України вивели з ладу залізничне полотно на тимчасово окупованій території Запорізької області. Рух цією ділянкою, яку ворог використовував для логістики, повністю заблоковано.
За червень загальні втрати живої сили російських окупантів склали 32 420 осіб.
30 червня спецпредставник президента США Дональда Трампа Кіт Келлог назвав безпідставними звинувачення прессекретаря Володимира Путіна Дмитра Пєскова щодо відсутності прогресу в мирних переговорах з РФ.
Перспективи України на фронті викликають дедалі більше занепокоєння як у Києві, так і серед низки лідерів ЄС. За оцінками військових, і російська, і українська армії близькі до виснаження. Втім, якщо РФ здатна підтримувати нинішню інтенсивність бойових дій ще близько року, то Україна може досягти межі витривалості вже за шість місяців – у разі, якщо не отримає значної військової підтримки.
Експерти ООН дійшли висновку, що теракт в Оленівці у липні 2022 року організували під керівництвом Міноборони РФ.