Умєров провів розмову з главою Міноборони Бельгії: обговорили тренування пілотів на F-16
Джерело: Рустем Умєров/Facebook
Міністр оборони Рустем Умєров провів телефонну розмову зі своєю колегою – міністеркою оборони Бельгії Людивін Дедондер.
Глава українського оборонного відомства зазначив, що перемовини були продуктивними.
Сторони зокрема обговорили надання Україні літаків F16 та тренування наших пілотів.
Зауважимо, міністерка оборони Бельгії Людивін Дедондер оголосила про відправку кількох бельгійських винищувачів-бомбардувальників F-16 в Україну з 2025 року “залежно від збільшення потужності наших нових F-35”.
Хоча Міністерство оборони та уряд Бельгії спочатку виключали передачу Україні винищувачів F-16, які мають бути поступово замінені на F-35, федеральний уряд нарешті просить провести нову оцінку.
15 вересня уряд Бельгії підтвердив, що країна візьме участь у підготовці українських пілотів на винищувачах F-16.
Нагадаємо, 24 серпня речник Пентагону бригадний генерал Патрік Райдер підтвердив, що США проведуть навчання для українських пілотів на винищувачах F-16.
Нещодавно речник Повітряних сил Юрій Ігнат заявив, що з вересня українські пілоти почнуть підготовку на F-16 в США та у Великій Британії. Він також підтвердив, що з кінця серпня українські пілоти проходять навчання на F-16 у Данії.
Зауважимо, раніше у ПС оприлюднили відповідне відео з підготовки українських пілотів.
- 24 серпня одразу кілька незалежних джерел підтвердили, що Норвегія вирішила передати Україні F-16.
- Греція навчатиме українських пілотів на винищувачах F-16.
- 22 серпня Збройні сили Данії повідомили, що країна почала навчання восьми українських пілотів керувати винищувачами F-16.
- Володимир Зеленський за результатами переговорів із прем’єр-міністром Канади Джастіном Трюдо в Оттаві заявив, що цінує рішення Канади приєднатися до підготовки українських пілотів на F-16.
- Нині все більше країн долучаються до “літакової коаліції”.
4 лютого представники Європейської комісії, Європейської служби зовнішніх справ, Ради Європи, України та 37 держав погодили головні параметри для створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 лютого. З початку доби відбулося 80 бойових зіткнень. Найгарячішою була ситуація на Покровському, Торецькому напрямках та на Курщині.
Верховна представниця Євросоюзу з закордонних справ Кая Каллас заявила, що трибунал для лідера РФ Володимира Путіна працюватиме, навіть якщо президент США Дональд Трамп досягне мирних переговорів з господарем Кремля щодо України.
Президент Володимир Зеленський в інтерв’ю Пірсу Моргану розповів про втрати під час повномасштабної війни з Росією та оцінив реальність повернення всіх окупованих ворогом територій.
Російський опозиційний політик Михайло Ходорковський та підприємець Борис Зімін допоможуть російськомовним медійним, правозахисним, аналітичним та гуманітарним проєктам, які працюють в Україні, і залишилися без фінансування від Держдепу США.