Уночі росіяни випустили по Україні понад 80 БпЛА: скільки вдалось збити

Джерело: Повітряні сили ЗСУ

У ніч на 4 січня російські окупаційні війська вкотре атакували України низкою безпілотників.

Ворожа атака тривала з вечора 3 січня до ранку 4 січня. За цей час росіяни випустили по Україні 81 БпЛА (“шахеди” та інших типів) з кількох напрямків – Брянська, Курська, Орла, Приморсько-Ахтарська (РФ).

Станом на ранок силами і засобами ППО збито 34 безпілотники над Полтавщиною, Сумщиною, Харківщиною, Київщиною, Чернігівщиною, Черкащиною, Кіровоградщиною, Дніпропетровщиною, Одещиною та Миколаївщиною.

“Однак збиті БпЛА завдали шкоди на Чернігівщині та Сумщині — пошкоджено приватні будинки. Постраждалим надається допомога”, – додали у Повітряних силах.

Решта 47 безпілотників локаційно втрачені (без негативних наслідків).

Повітряний напад відбивали авіація, зенітні ракетні війська, підрозділи РЕБ, мобільні вогневі групи Повітряних Сил та Сил оборони України.

  • Внаслідок потрійного ракетного удару по околиці Чернігова 3 січня загинув Олексій Гальонка — доцент кафедри філологічних дисциплін та методики їх викладання Чернігівського обласного інституту післядипломної освіти імені Ушинського.

Данія посилить заходи безпеки для танкерів, котрі можуть становити небезпеку для довкілля, мореплавання та моряків, мовиться у заяві морського управління королівства. Відповідне рішення ухвалили у відповідь на “активність старих суден, які перевозять нафту через данські протоки”.

Понад 270 автомобілів у Німеччині пошкодили на замовлення Росії. Виконавці маскувалися під радикальних екоактивістів.

Європейський Союз розглядає можливість перегляду Конвенції ООН про статус біженців, щоб спростити процедуру депортації шукачів притулку. Такий крок пояснюють зростаючим навантаженням на систему притулку: лише у 2024 році ЄС отримав понад мільйон заявок.

У дитячих садках Забайкальського краю РФ почнуть викладати курс “Семьеведение”. Дітям розповідатимуть про так звані російські “сімейні цінності” та роль родини в суспільстві.

У США федеральні працівники використовують емодзі ложки, підтримуючи один одного у прагненні “встояти на позиціях”, здійснюючи супротив адміністрації Дональда Трампа та Департамент урядової ефективності (DOGE), який очолив американський винахідник та мільярдер Ілон Маск.