Уряд Естонії погодив передачу заморожених російських активів на відновлення України

Джерело: пресслужба естонського уряду

12 жовтня уряд Естонії схвалив і направить до парламенту поправку до Закону про міжнародні санкції, яка, серед іншого, передбачає, що заморожені російські активи можна буде спрямувати для відшкодування збитків Україні завданих війною.

За словами прем’єр-міністерки Каї Каллас, для Росії дуже важливо підняти ціну агресії.

Ми повинні знайти способи притягнути Росію до фінансової відповідальності за збитки, завдані Україні.

Законопроєкт, який направили до парламенту, дозволяє використовувати заморожені активи підсанкційних осіб в Естонії для компенсації збитків від війни проти України.

Каллас закликала бути прикладом і заохоченням для інших європейських країн у встановленні подібного регулювання, наголосивши, що РФ “має відшкодувати Україні всі збитки, завдані війною”.

Ми бажаємо, щоб Європейський Союз також якомога швидше завершив роботу над використанням заморожених російських активів і розробкою практичних рішень, — додала очільниця естонського уряду.

В Естонії, на момент розробки законопроєкту на підставі міжнародних санкцій, заморозили активи росіян приблизно на 38 мільйонів євро.

Україну віднесли до категорії країн з вищими доходами за середній рівень, за оприлюдненою класифікацією країн за рівнем доходу на 2024 рік, що оприлюднена Світовим банком. Згідно з цим, доходи України становлять $5070 на душу населення, що покращилося з попереднього показника у $4270.

Низка ЗМІ та блогери у соцмережах розповсюдили інформацію, що пастор мексиканської церкви “Iglesia del Final de los Tiempos”, що у перекладі означає “Церква кінця часів” начебто продає місця ” раю”.

В понеділок, 1 липня, Росія розпочала своє місячне головування в Раді безпеки ООН (РБ ООН) та скликала перше засідання, щоб затвердити порядок денний на наступний місяць й серед запланованих обговорень – атака на Севастополь.

У вівторок, 2 липня, до Києва з офіційним візитом прибув прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан. Це перший його візит з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

Вперше за шість років Південна Корея провела військові навчання зі стрільби на полігонах неподалік від кордону з Північною Кореєю. Їх припинили у 2018 році в межах угод про зменшення напруженості між країнами.