Уряд ПАР офіційно звернувся до прокуратури за ордером на арешт Путіна

Джерело: головна опозиційна партія ПАР “Демократичний альянс”

Уряд Південно-Африканської Республіки офіційно звернувся до суду за ордером на арешт президента Росії Володимира Путіна у разі, якщо той прибуде до країни.

“Національний директор державної прокуратури ПАР 17 липня 2023 року отримав офіційний запит від міністерства юстиції та конституційного розвитку щодо видачі ордера на арешт Путіна”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що опозиція у ПАР, яка раніше зверталася до суду з вимогою зобов’язати уряд виконати ордер МКС на арешт Путіна, наголошує, що це поступка її наполяганням.

“Завдяки постійному політичному та юридичному тиску окружного прокурора з метою забезпечити дотримання міжнародних зобов’язань нашої країни уряд 17 липня 2023 року офіційно ініціював процес арешту Володимира Путіна, якщо він ступить на нашу землю”, – пояснюється в заяві.

Водночас додається, що, попри всі зусилля президента Сиріла Рамафоси, захистити Путіна від відповідальності за його військові злочини – зокрема через його “абсурдні заяви про те, що конституція ПАР якимось чином забороняла йому виконувати директиву МКС” – тепер зрозуміло, що відданість прокуратури справедливості та верховенству права була повністю виправдана.

Раніше президент Південно-Африканської Республіки Сиріл Рамафоса офіційно повідомив, що президент РФ Володимир Путін не приїде особисто на саміт БРІКС до ПАР, де його могли арештувати за ордером Міжнародного кримінального суду.

Варто зауважити, що ще напередодні Сиріл Рамафоса звертався до МКС з проханням не арештовувати Путіна, якщо той приїде на БРІКС. Президент ПАР заявив, що такий арешт означав би “оголошення війни”.

Що передувало?

17 березня досудова палата Міжнародного кримінального суду у Гаазі, юрисдикцію якого Москва не визнає, видала ордер на арешт російського лідера Володимира Путіна у зв’язку з депортацією українських дітей до Росії під час повномасштабної війни проти України. Ще один ордер на арешт видано стосовно уповноваженої з прав дитини при президентові Росії Марії Львової-Бєлової за тим самим звинуваченням.

У зв’язку з цим ПАР як підписант Міжнародного кримінального суду (МКС) зобов’язана заарештувати Путіна, якщо він візьме участь у переговорах між лідерами Бразилії, Росії, Індії та Китаю.

  • The Times повідомляло, що влада ПАР попросила російського президента Володимира Путіна не приїжджати на саміт БРІКС, а долучитися до зустрічі в онлайн-форматі.
  • Депутати Європарламенту закликали Міжнародний кримінальний суд (МКС) видати ордер на арешт самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка.

Сильна спека, вітер і грози за останні тижні спричинили лісові пожежі по всій Росії, від віддаленого сибірського регіону Туви до Якутії. 

Сьогодні, 14 липня, російські війська скинули на цивільний автомобіль вибухівку з дрона у Херсоні.

У неділю, 14 липня, Кремль заявив, що не вважає адміністрацію Байдена відповідальною за замах на Дональда Трампа, але звинуватив її у “створенні атмосфери”, яка спровокувала напад.

В Міністерстві оборони України прокоментували неправдиві заяви про оновлення військово-облікових даних та проходження військово-лікарської комісії (ВЛК).

Сьогодні, 14 липня, близько 16:25 ворог здійснив атаку на місто Мирноград Донецької області. Є жертви.