Уряд спростив імпорт сировини для виробництва боєприпасів та бойових частин БпЛА
Джерело: Денис Шмигаль у Telegram
Сьогодні, 10 жовтня, під час засідання уряд затвердив постанову про спрощення імпорту сировини для виробництва боєприпасів та бойових частин БпЛА.
“Уряд максимально спростив ввезення безпілотників. Розширив перелік товарів військового призначення та подвійного використання, які можуть імпортуватися без дозволу Держслужби експортного контролю. Ми зняли бюрократичні перепони для закупівель українських дронів”, – зазначив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.
Відтак додав, що цього року виробництво БпЛА вже зросло у 100 разів, і зросте ще більше.
Денис Шмигаль повідомив, що в проєкт бюджету на 2024 рік уряд заклав майже 1,7 трлн грн на безпеку та оборону. З них близько 56 млрд грн – на оборонні виробництва та ще понад 48 млрд грн – на поповнення і розширення “Армії дронів”.
- Уряд схвалив постанову про виробництво, закупівлю та постачання боєприпасів та бойових частин для безпілотників, що дасть поштовх для розвитку ринку і масового виробництва боєприпасів в Україні.
- Щодо виробництва версії бойового дрона Aarok MALE угоду підписали ДП “Антонов” і французька компанія Turgis&Gaillard. Цей БпЛА у категорії Reaper (5,5 тонни) представили на Паризькому авіасалоні в червні.
23 січня на пресконференції в Давосі президент Польщі Анджей Дуда заявив, що “має право закликати запросити Україну до НАТО”.
Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський розповів, що після успішної Харківської операції восени 2022 року російським військам не дали втекти. Генерал пояснив, що на той момент українська армія була виснажена після місяця постійних боїв.
Міністерство культури та стратегічних комунікацій України додало російського письменника Алєксандра Пєлєвіна до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці України.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте під час дискусії в Українському домі на Всесвітньому економічному форумі в Давосі заявив, що союзники НАТО підтверджують готовність до вступу України в Альянс, однак це стане можливим лише після досягнення стійкого миру.
Україна та Швеція домовилися про спільні проєкти в оборонно-промисловій сфері, включно з виробництвом бронетехніки, боєприпасів та розвитком далекобійних спроможностей.