Уряд виділив майже 32 млн для будівництва фортифікаційних споруд на Запоріжжі
Джерело: пресслужба Мінекономіки
На засіданні 5 грудня Кабінет Міністрів виділив додатково понад 31,7 млн грн на зведення фортифікаційних споруд в одному з регіонів країни, де тривають активні бойові дії.
Згодом представник Кабміну у Верховній Раді Тарас Мельничук повідомив, що кошти виділили для Запорізької обласної військової адміністрації.
Як зауважила міністерка економіки Юлія Свириденко, ці кошти дозволять завершити роботи зі зведення додаткових фортифікацій на одному з важливих напрямків. І запевнила, що будівництво фортифікаційних споруд є одним із пріоритетних та необхідних заходів для посилення національної безпеки країни та спроможностей оборони.
Нагадаю, на необхідності прискорити зведення фортифікацій нещодавно наголошував президент Володимир Зеленський. Тож Уряд, представники військового командування та місцевої влади працюють спільно на виконання цих завдань, — зазначила очільниця відомства.
Зауважується, що кошти виділять з резервного фонду держбюджету.
Зазначимо, 17 листопада уряд спрямував з резервного фонду державного бюджету 12,5 млн грн для будівництва фортифікаційних споруд на східному та південному напрямку та понад 100 млн грн — на будівництво фортифікацій у Сумській області. Окрім того, з початку року на посилення північно-східних регіонів держави виділено понад 1,7 млрд грн.
Варто нагадати, що 30 листопада Володимир Зеленський провів у Запоріжжі дві наради. Оперативну – з військовими, з генералами Олександром Тарнавським, Едуардом Москальовим, Сергієм Літвиновим та всіма, хто відповідає за оборону на напрямку. Друга нарада стосувалася будівництва фортифікаційних споруд.
- На думку президента України Володимира Зеленського, імовірно, що деокупація Криму буде легшою, аніж деокупація Донбасу.
- При Міністерстві оборони України створено Міжвідомчу робочу групу, яка вивчатиме проблемні питання з будівництва військових інженерно-технічних і фортифікаційних споруд та вчасно реагуватиме на них.
- Заступник міністра оборони України Юрій Джигир повідомив, що одним із пріоритетів оборонного бюджету на 2024 рік є ракетне озброєння і боєприпаси, на придбання яких буде спрямовано близько 175 мільярдів гривень.
- З 1 листопада Міністерство оборони України скоротило терміни постачання техніки та зброї в ЗСУ – відтак нова зброя українського виробництва потраплятиме на фронт швидше.
Ввечері 23 грудня невідомі дрони атакували військовий аеродром Міллерово у Ростовській області, РФ.
Завдяки лазівкам у санкціях ЄС російські мільярдери, наближені до президента РФ Володимира Путіна, продовжують заробляти на торгівлі з Європою. До таких висновків дійшли автори розслідування онлайн-видання The Insider.
У Генеральному штабі поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 23 грудня. З початку доби відбулося 235 бойових зіткнень, противник завдав 12 авіаційних ударів із застосуванням 37 КАБ, понад 490 ударів дронами-камікадзе та здійснив більш як три тисячі обстрілів позицій наших військ і населених пунктів із використанням різних типів озброєння.
Результат дослідження уламків балістичної ракети середньої дальності “Орешник”, якою РФ вдарила по Дніпру 21 листопада, засвідчив, що російський президент Володимир Путін вкотре заявив неправдиву інформацію щодо “найновішого озброєння”.
Німеччина надала Україні новий великий пакет озброєнь, значно посиливши українську ППО.