Уряд виділив майже 32 млн для будівництва фортифікаційних споруд на Запоріжжі
Джерело: пресслужба Мінекономіки
На засіданні 5 грудня Кабінет Міністрів виділив додатково понад 31,7 млн грн на зведення фортифікаційних споруд в одному з регіонів країни, де тривають активні бойові дії.
Згодом представник Кабміну у Верховній Раді Тарас Мельничук повідомив, що кошти виділили для Запорізької обласної військової адміністрації.
Як зауважила міністерка економіки Юлія Свириденко, ці кошти дозволять завершити роботи зі зведення додаткових фортифікацій на одному з важливих напрямків. І запевнила, що будівництво фортифікаційних споруд є одним із пріоритетних та необхідних заходів для посилення національної безпеки країни та спроможностей оборони.
Нагадаю, на необхідності прискорити зведення фортифікацій нещодавно наголошував президент Володимир Зеленський. Тож Уряд, представники військового командування та місцевої влади працюють спільно на виконання цих завдань, — зазначила очільниця відомства.
Зауважується, що кошти виділять з резервного фонду держбюджету.
Зазначимо, 17 листопада уряд спрямував з резервного фонду державного бюджету 12,5 млн грн для будівництва фортифікаційних споруд на східному та південному напрямку та понад 100 млн грн — на будівництво фортифікацій у Сумській області. Окрім того, з початку року на посилення північно-східних регіонів держави виділено понад 1,7 млрд грн.
Варто нагадати, що 30 листопада Володимир Зеленський провів у Запоріжжі дві наради. Оперативну – з військовими, з генералами Олександром Тарнавським, Едуардом Москальовим, Сергієм Літвиновим та всіма, хто відповідає за оборону на напрямку. Друга нарада стосувалася будівництва фортифікаційних споруд.
- На думку президента України Володимира Зеленського, імовірно, що деокупація Криму буде легшою, аніж деокупація Донбасу.
- При Міністерстві оборони України створено Міжвідомчу робочу групу, яка вивчатиме проблемні питання з будівництва військових інженерно-технічних і фортифікаційних споруд та вчасно реагуватиме на них.
- Заступник міністра оборони України Юрій Джигир повідомив, що одним із пріоритетів оборонного бюджету на 2024 рік є ракетне озброєння і боєприпаси, на придбання яких буде спрямовано близько 175 мільярдів гривень.
- З 1 листопада Міністерство оборони України скоротило терміни постачання техніки та зброї в ЗСУ – відтак нова зброя українського виробництва потраплятиме на фронт швидше.
4 лютого представники Європейської комісії, Європейської служби зовнішніх справ, Ради Європи, України та 37 держав погодили головні параметри для створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 лютого. З початку доби відбулося 80 бойових зіткнень. Найгарячішою була ситуація на Покровському, Торецькому напрямках та на Курщині.
Верховна представниця Євросоюзу з закордонних справ Кая Каллас заявила, що трибунал для лідера РФ Володимира Путіна працюватиме, навіть якщо президент США Дональд Трамп досягне мирних переговорів з господарем Кремля щодо України.
Президент Володимир Зеленський в інтерв’ю Пірсу Моргану розповів про втрати під час повномасштабної війни з Росією та оцінив реальність повернення всіх окупованих ворогом територій.
Російський опозиційний політик Михайло Ходорковський та підприємець Борис Зімін допоможуть російськомовним медійним, правозахисним, аналітичним та гуманітарним проєктам, які працюють в Україні, і залишилися без фінансування від Держдепу США.