Уряд Японії почав цікавитись у молодих людей, чому вони не створюють сім’ї

Джерело: The Guardian

Уряд Японії на тлі демографічної кризи почав цікавитись у молодих громадян, чому вони не створюють сім’ї.

Агентство з питань дітей та сім’ї, створене у Японії у квітні 2023 року, провело першу зустріч робочої групи з молодими японцями, аби підтримати їх у пошуках пари. У заході взяли участь ті, хто планує створити сім’ю у майбутньому та експерти, які розв’язують проблеми, з якими стикаються молоді люди.

Після зустрічі представник агентства розповів, що зараз у молодих людей зовсім інші уявлення про шлюб, які відрізняються від тих, які колись вважали стандартними.

Спершу японський уряд прагнув зрозуміти, чому японці не створюють сім’ї за допомогою експертів, а зараз він цікавиться думками самотніх людей.

“Основна передумова полягає у тому, що шлюб та виховання дітей повинні базуватись на повазі до різноманітних цінностей та способів мислення людей. ми були б вдячні, якби могли почути вашу справжню думку: про що ви думаєте, що заважає вам здійснити свої бажання”, – сказала на зустрічі міністрка з питань політики щодо дітей Аюка Като.

Агентство показало результати опитування самотніх людей віком 25-34 роки, відповідно до якого, 43,3% чоловіків та 48,1% жінок сказали, що не могли зустріти потенційних партнерів у 2021 році. Більшість з них відповіли, що нічого не робили для того, аби знайти пару.

У Японії напрочуд мало дітей народжується поза шлюбом. Відтак, уряд вважає, що саме зниження кількості шлюбів є основною причиною низької народжуваності, що у майбутньому призведе до скорочення та старіння населення.

Минулого року у Японії зареєстрували менш як 500 000 шлюбів – це вперше, з 1930-х років. Окрім цього, у 2023 році у Японії на 5,1% впала народжуваність – за рік народилась 758 631 дитина – що стало рекордно низьким показником.

Опитування показали, що багато молодих японців не бажають створювати сім’ї через занепокоєння високою вартістю життя у великих містах, відсутністю хорошої роботи та культурою праці, яка ускладнює роботу для обох партнерів або через повернення жінок до повної зайнятості після народження дітей.

У відповідь влада почала реагувати різними способами: від будівництва садків до створення урядового застосунку для знайомств.

Однак економіст Такаші Кадокура заявив у блозі новин Yahoo Japan, що зусилля влади щодо сприяння шлюбу не принесли результатів, а кількість шлюбів не зростає через зростання кількості непостійних працівників, яким фінансово важко створити сім’ю.

У вівторок, 5 листопада, польська прокуратура висунула звинувачення двом чоловікам у справі про співпрацю з білоруськими спецслужбами.

Київський національний університет імені Тараса Шевченка та Національний авіаційний університет (НАУ) запровадили заборону на використання месенджера Telegram у службових цілях.

Троє російських агентів, які коригували ракетні удари по аеродрому на Прикарпатті, отримали по 13 років ув’язнення з конфіскацією майна.

Колишня американська модель Стейсі Вільямс звинуватила Дональда Трампа в сексуальних домаганнях. У команді кандидата в президенти США відкинули звинувачення.

Німецька поліція у вівторок, 5 листопада, заарештувала вісьмох передбачуваних членів ультраправої організації  “Саксонські сепаратисти”, підозрюваних у підготовці неонацистського захоплення влади на сході країни.