Уряд збільшив розмір соцдопомоги дітям загиблих захисників-добровольців
Джерело: Міністерство у справах ветеранів України
Кабінет міністрів України збільшив розмір державної соціальної допомоги дітям загиблих захисників-добровольців.
Йдеться про дітей загиблих (померлих) захисників і захисниць України з-поміж осіб, які добровільно брали участь у здійсненні заходів, необхідних для забезпечення оборони України, та не входили до складу добровольчих формувань територіальних громад (ДФТГ).
Це дає змогу вже з 1 квітня автоматично підвищити розмір виплати з 2361 грн до 7800 грн на одного неповнолітнього та до 6100 грн – на кожного, якщо в сім’ї двоє і більше дітей.
У такий спосіб уряд врегулював питання виплат соцдопомоги і дітям добровольців, яким відповідно до закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, встановлено статус члена сім’ї загиблого захисника чи захисниці України.
Як зазначив т.в.о. міністра у справах ветеранів України Олександр Порхун, зміни ініційовано за результатами робочих зустрічей з родинами загиблих.
“Мінветеранів звернулося до Мінсоцполітики з проханням врегулювати питання призначення виплат у зв’язку з втратою годувальника членам сімей загиблих. Як результат, з 1 квітня діти загиблих добровольців будуть отримувати адресну допомогу в підвищених розмірах. Тому рішення уряду – це питання відновлення соціальної справедливості, адже діти загиблих добровольців, які стали на захист держави після 24 лютого 2022 року, отримували виплати нижчі за інших дітей загиблих захисників”, – прокоментував Олександр Порхун.
- У Центрах надання адміністративних послуг планується впровадження “єдиного вікна”, де ветерани та члени їхніх родин матимуть доступ до повного спектра послуг.
- АТ “Укрзалізниця” планує сформувати підрозділ операторів БпЛА з військових ветеранів для охорони залізничної інфраструктури.
- Акціонерне товариство “Українська оборонна промисловість” створило Центр реінтеграції ветеранів, покликаний забезпечити всебічну підтримку та адаптацію ветеранів до цивільного життя.
- В Україні розпочали роботу мобільні групи для підтримки ветеранів та їхніх родин.
Військовий фахівець в галузі радіотехнологій та голова ГО “Центр радіотехнологій” Сергій Бескрестнов з позивним “Флеш” пояснив, чому українці помічають збій часу на їхніх телефонах.
Управління боротьби з шахрайством Європейського Союзу (OLAF) ініціювало розслідування щодо можливого реекспорту російської нафти через турецькі порти до країн ЄС.
З початку 2024 року українські Сили оборони знищили та пошкодили 3 179 танків армії РФ, що можна порівняти з виведенням з ладу приблизно 102 танкових батальйонів (1 батальйон — 31 танк).
Внаслідок російського удару по Запоріжжю зросла кількість постраждалих.
Відповідно до законопроєкту, Польща планує інвестувати 3 мільярди злотих (750 мільйонів доларів) у збільшення виробництва боєприпасів, щоб забезпечити достатні запаси на випадок нападу з боку Росії.