Уряд збільшив розмір соцдопомоги дітям загиблих захисників-добровольців
Джерело: Міністерство у справах ветеранів України
Кабінет міністрів України збільшив розмір державної соціальної допомоги дітям загиблих захисників-добровольців.
Йдеться про дітей загиблих (померлих) захисників і захисниць України з-поміж осіб, які добровільно брали участь у здійсненні заходів, необхідних для забезпечення оборони України, та не входили до складу добровольчих формувань територіальних громад (ДФТГ).
Це дає змогу вже з 1 квітня автоматично підвищити розмір виплати з 2361 грн до 7800 грн на одного неповнолітнього та до 6100 грн – на кожного, якщо в сім’ї двоє і більше дітей.
У такий спосіб уряд врегулював питання виплат соцдопомоги і дітям добровольців, яким відповідно до закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, встановлено статус члена сім’ї загиблого захисника чи захисниці України.
Як зазначив т.в.о. міністра у справах ветеранів України Олександр Порхун, зміни ініційовано за результатами робочих зустрічей з родинами загиблих.
“Мінветеранів звернулося до Мінсоцполітики з проханням врегулювати питання призначення виплат у зв’язку з втратою годувальника членам сімей загиблих. Як результат, з 1 квітня діти загиблих добровольців будуть отримувати адресну допомогу в підвищених розмірах. Тому рішення уряду – це питання відновлення соціальної справедливості, адже діти загиблих добровольців, які стали на захист держави після 24 лютого 2022 року, отримували виплати нижчі за інших дітей загиблих захисників”, – прокоментував Олександр Порхун.
- У Центрах надання адміністративних послуг планується впровадження “єдиного вікна”, де ветерани та члени їхніх родин матимуть доступ до повного спектра послуг.
- АТ “Укрзалізниця” планує сформувати підрозділ операторів БпЛА з військових ветеранів для охорони залізничної інфраструктури.
- Акціонерне товариство “Українська оборонна промисловість” створило Центр реінтеграції ветеранів, покликаний забезпечити всебічну підтримку та адаптацію ветеранів до цивільного життя.
- В Україні розпочали роботу мобільні групи для підтримки ветеранів та їхніх родин.
15 січня Верховна Рада прийняла у першому читанні за основу та в цілому проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо окремих питань направлення підрозділів Збройних Сил України до інших держав у період дії воєнного стану (реєстр. №12378).
Міністр закордонних справ Литви Кястутіс Будріс заявив, що якби Київ запросив розміщення військ деяких західних країн, включно з Литвою, в Україні, це питання обговорювалося б із союзниками, і литовський прапор там був би присутній.
Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск після зустрічі з Володимиром Зеленським запевнив у гарантіях безпеки для України.
Президент Польщі Анджей Дуда закликав країни НАТО запросити Україну до членства в Північноатлантичному альянсі.
15 січня в Україну вдалося повернути з російського полону 25 військових та цивільних, зокрема захисників Маріуполя й “Азовсталі”, Харківщини, Донеччини, Запоріжжя та Херсонщини.