Усі шість пунктів пропуску на кордоні з Польщею продовжують блокувати – ДПСУ
Джерело: телемарафон
Усі шість напрямків на українсько-польському кордоні залишаються заблокованими, згідно з повідомленням речника Держприкордонслужби України.
За словами речника ДПСУ Андрія Демченка, станом на ранок у чергах на цих напрямках очікується можливість проїзду понад 2400 вантажівок, що вирушають у бік України.
Найбільша черга утворилася на КПП “Краківець” та “Ягодин”, де на останньому зазначеному КПП вантажівки допускаються лише у напрямку України. Протягом минулої доби через “Ягодин” пропустили лише 70 транспортних засобів.
Він нагадав, що КПП “Ягодин” є найбільшим інфраструктурним напрямком, де зазвичай можуть перетинати кордон 1200-1400 вантажівок в обох напрямках. Але зараз дозволяються лише вантажівки, що вирушають до України, а жоден вантажний транспорт не може в’їжджати до Польщі через блокаду.
Демченко також додав, що протестувальники не перешкоджають руху іншим категоріям транспорту, таким як легкові автомобілі та автобуси.
- Речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко повідомив, що вантажівки, що прибувають з України до Польщі, майже не можуть проїхати через протести на кордоні.
- Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України виконало всі домовленості для попередження блокади з боку польських перевізників.
- В Україні не отримали офіційного підтвердження, що польські перевізники долучаться до акцій їхніх фермерів для блокування українсько-польського кордону, сказав представник Державної прикордонної служби України (ДПСУ) Андрій Демченко.
- З п’ятниці, 1 березня, до блокади українського кордону мають долучитися польські перевізники. На сьогодні кордон блокують польські фермери.
- Зауважимо, українського журналіста Михайла Ткача разом з оператором затримали польські правоохоронці біля польсько-білоруського кордону, коли представник ЗМІ готував матеріал про транзит продукції між Польщею та Росією і Білоруссю. Ситуацію вдалося вирішити лише після розголосу та втручання посольства України в Польщі.
- 27 лютого поблизу кордону з Білоруссю затримали українського журналіста Михайла Ткача разом з відеооператором Ярославом Бондаренком, котрі готували матеріал про транзит продукції між Польщею та РФ і РБ. Посол України у Польщі зауважив, що поліціянти одразу пояснили причину перевірки журналіста, зазначивши, що зреагували на повідомлення про осіб, котрі здійснювали зйомку у районі залізничних колій.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров зустрівся з лідером Північної Кореї Кім Чен Ином у прибережному місті Вонсан. Під час зустрічі він охарактеризував стосунки між країнами як “непереможне бойове братерство”, повідомило МЗС Росії.
Компанія Google додала до свого додатка Gemini AI функцію, яка дозволяє створювати відео зі статичних зображень. Тепер користувачі, які мають платну підписку, можуть завантажити фото, додати текстовий опис – і отримати 8-секундне відео. Інструмент працює на базі генератора Veo 3 і вже встиг стати популярним серед тих, хто хоче анімувати старі світлини, вигадати фантастичні сцени або змонтувати короткі візуальні історії з кількох частин.
26-річна туристка з Німеччини Кароліна Вілґа провела майже два тижні в самотньому виживанні в західноавстралійському плоскогір’ї. Її знайшли випадково – на узбіччі ґрунтової дороги, за 24 кілометри від покинутого авто, без взуття, знесилену, зневоднену й обліплену слідами від укусів комах. Поліція каже – це щастя, що вона взагалі вижила.
Громадська організація “Справа Громад” оголосила про розіграш оригіналу малюнка “Ми і є фортифікації”, створеного художником-аніматором Fill Feaouill. Кошти, зібрані під час благодійної лотереї, підуть на закупівлю нових екскаваторів для потреб оборони. Ініціативу підтримав п’ятий президент України, лідер партії “Європейська Солідарність” Петро Порошенко, який особисто фінансує постачання техніки для будівництва фортифікаційних споруд.
Біотехнологічна компанія Colossal Biosciences зі США оголосила про намір повернути до життя гігантського моа – безкрилого птаха з Нової Зеландії, який зник через кілька століть після прибуття перших людей на острови. Висота цього птаха сягала трьох метрів, а задніми лапами він міг завдати серйозного удару.