В адміністрації Байдена підтримують конфіскацію $300 млрд заморожених російських активів

Джерело: Bloomberg

Адміністрація президента Джо Байдена підтримує законодавство, яке дозволить конфіскувати близько 300 мільярдів доларів із заморожених російських активів, щоб допомогти у відновленні України. Білий дім прагне залучити підтримку в Конгресі для подальшого фінансування війни проти РФ.

Так, у Білому домі підтримують використання $300 млрд заморожених російських активів на допомогу Україні. Зауважується, що адміністрація “в принципі” вітає законопроєкт, який дозволить їй конфіскувати російські активи.

Рада нацбезпеки США направила до комітету Сенату з міжнародних відносин листа, в якому мовилося, що Білий дім вітає “Акт про відновлення економічного процвітання та можливостей для українців”.

Законопроєкт надасть виконавчій владі повноваження, необхідні для конфіскації російських суверенних активів на користь України, – зазначили у листі.

Байден підтримує цей крок, оскільки республіканці в Конгресі поки що блокують понад 60 мільярдів доларів фінансування для України.

Читайте також: FT: США запропонували передати Україні заморожені активи РФ як «аванс» компенсації

Натомість рішення конфіскувати російські активи підтримують 14 сенаторів від обох партій і 62 члени Палати представників.

Адміністрація планує узгодити цей крок із союзниками з G7, особливо в Європі, де зберігається близько 200 мільярдів доларів заморожених російських активів.

За словами високопосадовця адміністрації, Рада національної безпеки підтримує владу в межах низки інструментів, які США розглядають, щоб змусити Росію заплатити за збитки від війни. Світовий банк оцінив, що відновлення України може коштувати близько 411 мільярдів доларів.

11 січня Міжнародний валютний фонд заявив, що стежить за ситуацією та оцінить вплив будь-яких конфіскацій або податків на надприбуток на світову валютну систему та окремі країни-члени.

Раніше стало відомо, що Європейський Союз просувається з пропозицією оподаткування прибутку від заморожених активів центрального банку РФ на суму у понад 210 мільярдів євро, щоб допомогти у відбудові України, попри занепокоєння кількох країн-членів.

Сьогодні, 14 липня, російські війська скинули на цивільний автомобіль вибухівку з дрона у Херсоні.

У неділю, 14 липня, Кремль заявив, що не вважає адміністрацію Байдена відповідальною за замах на Дональда Трампа, але звинуватив її у “створенні атмосфери”, яка спровокувала напад.

В Міністерстві оборони України прокоментували неправдиві заяви про оновлення військово-облікових даних та проходження військово-лікарської комісії (ВЛК).

Сьогодні, 14 липня, близько 16:25 ворог здійснив атаку на місто Мирноград Донецької області. Є жертви.

За даними AP, за останні 30 років випадки державної зради у Росії були рідкісними, однак після повномасштабного вторгнення РФ в Україну вони різко зросли, разом із випадками звинувачень у шпигунстві.