В Австралії тисячі людей прийшли подивитися на рідкісне цвітіння «трупної квітки»
Джерело: CNN
У Джилонгу (Австралія) сотні людей збираються в черги, щоб побачити та відчути запах рідкісної рослини – “трупної квітки” (Amorphophallus Titanum). Вона вперше розквітла у місцевому ботанічному саду. Квітка, яка відома своїм гнильним запахом, приваблює відвідувачів, адже цвіте лише раз на 10 років, а тривалість її цвітіння складає всього 24-48 годин.
“Трупну квітку” передали ботанічному саду Джилонга у 2021 році з Державного гербарію в Аделаїді. Садівники довго спостерігали за нею, чекаючи цвітіння.
У понеділок, 11 листопада, рослина розпустилася. За день понад 5 тисяч відвідувачів прийшли побачити її. У зв’язку з цим роботу саду продовжили до пізнього вечора, поки цвітіння не завершиться.
Запах “трупної квітки” відвідувачі порівнюють із запахом гнилої миші або озера. Крім того, для глядачів з усього світу запустили онлайн-трансляцію. Деякі відвідувачі повертаються кілька разів, щоб побачити різні стадії цвітіння: розкриття гофрованих листків і розгортання високого центрального жовтого суцвіття.
Ця квітка, що природно росте в Індонезії та занесена до Червоної книги МСОП як “зникаючий вид”, рідко цвіте. Вона живе від 30 до 40 років, цвітучи лише кілька разів за життя.
МСОП наголосило, що місця її природного зростання на Суматрі страждають від вирубки лісів і перетворюються на плантації, що спричиняє загрозу для існування цього виду. Саме тому “трупну квітку” вирощують у десятках ботанічних садів по всьому світу.
- Війна в Україні загрожує зникненням 600 видів тварин та 750 видів рослин і грибів, багато з яких внесено до Червоної книги. За словами міністерки захисту довкілля Світлани Гринчук, серйозних пошкоджень зазнали 800 об’єктів природного фонду, тоді як 500 й досі залишаються під ворожою окупацією.
Служба безпеки України спільно з прокуратурою знешкодила злочинне угруповання, яке викрадало, катувало та вимагало гроші у підприємців і військових на Дніпропетровщині. Серед затриманих депутат місцевої ради, котрий зі спільниками вимагав 2,5 млн доларів у військового.
19 листопада глава МЗС України Андрій Сибіга здійснить візит до Сполучених Штатів з офіційним візитом.
Між Литвою та Швецією на дні Балтійського моря виявили черговий пошкоджений підводний кабель зв’язку, про що повідомив головний технічний директор литовської телекомунікаційної компанії Telia Андрюс Шемешкявічюс.
18 листопада Росія наклала вето на резолюцію Ради Безпеки ООН, котрою закликали до негайного припинення бойових дій у Судані. Інші 14 членів органу підтримали документ, спрямований на розв’язання гуманітарної кризи.
Україна долучилася до Глобальної Платформи Кліматичного Клубу. Це механізм підтримки, покликаний прискорити декарбонізацію промисловості з високим рівнем викидів і сприяти промисловому розвитку з нульовим та низьким рівнем викидів.