«В цьому місяці наші команди, України та Польщі, перезавантажили відносини», – Зеленський

Джерело: Володимир Зеленський/Telegram

Президент України Володимир Зеленський у вечірньому зверненні в суботу, 27 січня, наголосив, що команди України та Польщі цього місяця “перезавантажили відносини” і мають “чіткі орієнтири”.

“Фактично в цьому місяці наші команди, України та Польщі, перезавантажили відносини. І маємо хороше розуміння одне одного, маємо чіткі орієнтири – що важливо для наших суспільств, для наших безпекових інтересів”, – сказав Зеленський. 

Він також наголосив, що Польща приєдналася до безпекової декларації G7 й загалом вже приєднались 32 країни.

Президент згадав про підписану безпекову угоду з Великою Британією, зазначив, що “тривають такі перемовини про нові безпекові угоди” і наголосив, що “уже скоро будуть нові результати щодо безпекових гарантій для України”.

Зеленський також зазначив, що потрібен новий пакет санкцій Євросоюзу, і “ми готуємо його”. 

“А також готуємо нові кроки, щоб обмежити російську здатність обходити санкції. Кожен прояв тиску на Росію – це наближення миру. Кожен прояв допомоги Україні – це захист життя. Я вдячний усім, хто з Україною!”

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 11 квітня. Від початку цієї доби відбулося 75 бойових зіткнень.

10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.

Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.

Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.

З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.