В енергокомпаніях перевірять правомірність бронювання військовозобов’язаних працівників

Джерело: Міненерго

Міністерство енергетики України видало доручення про необхідність проведення перевірок надання броні (тимчасової відстрочки від мобілізації) працівникам енергетичних компаній.

Причиною такого рішення став виявлений факт зловживання своїми службовими повноваженнями ексрадником міністра енергетики.

Як виявило керівництво АТ “Українські розподільні мережі” (компанії, що управляє державними пакетами акцій низки операторів системи розподілу електроенергії, зокрема ПАТ “Черкасиобленерго”), аби уникнути служби у Збройних силах України, зазначену особу у квітні минулого року було прийнято до ПАТ “Черкасиобленерго” на посаду заступника начальника центральної служби приладів обліку та метрології.

Після цього, діючи спільно з посадовими особами “Черкасиобленерго”, цей працівник ініціював видання наказу про запровадження дистанційної роботи. У результаті з квітня по грудень працівник не виконував своїх обов’язків, хоча отримував заробітну платню, а також отримав тимчасову відстрочку від мобілізації, яка надається працівникам критично важливих для функціонування держави компаній та підприємств.

Після виявлення цього факту компанією “Українські розподільні мережі”  спрямовано відповідне звернення до прокуратури.

“Міненерго наголошує, що цей інцидент не характеризує усіх енергетиків країни, чимало з яких зараз боронять державу в лавах ЗСУ, а інші тримають енергетичний фронт, цілодобово виконуючи свою надскладну роботу”, – зазначили у відомстві.

Відтак додали, що для запобігання маніпуляціям, зловживанням та з метою об’єктивної перевірки фактів видачі бронювань міністерством спрямовано відповідне доручення усім енергетичним компаніям країни.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом  на 22:00 15 березня. Від початку цієї доби відбулося 128 бойових зіткнень.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом  на 22:00 14 березня. Від початку цієї доби відбулося 123 бойових зіткнення.

Росія різко скоротила постачання дизельного пального до Африки на тлі регулярних атак українських безпілотників на її нафтопереробні заводи. У лютому експорт дизеля до африканських країн впав майже вдвічі – з 1,27 млн тонн у січні до 684 тис. тонн, повідомляє Центр цінових індексів.

У застосунку Резерв+ вже згенеровано 32 000 електронних направлень на військово-лікарську комісію, повідомила заступниця міністра оборони України з питань цифровізації Катерина Черногоренко.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом  на 22:00 13 березня. Найбільш активно ворог діє на Покровському напрямку.  На даний час загалом відбулося 128 бойових зіткнень.