В енергосистемі не прогнозують дефіциту попри пошкоджену ТЕС і блок в аварійному ремонті
Джерело: НЕК “Укренерго
В енергосистемі не передбачається дефіциту 13 лютого. Протягом доби один енергоблок ТЕС було виведено в аварійний ремонт, але це не вплине на стан системи.
Також відзначено, що добовий пік споживання електроенергії 12 лютого був на 5% нижчий, ніж 9 лютого. На 09:30 вівторка рівень споживання електроенергії становив 0,4% вище, ніж попереднього дня.
Експорт електроенергії 13 лютого відбувається в нічні та денні години до Словаччини, Польщі, Румунії та Молдови загальним обсягом 2314 МВт-год, тоді як імпорт запланований на ранкові та вечірні години зі Словаччини, Румунії та Молдови на суму 2491 МВт-год.
Раніше стало відомо, що у ніч на 13 лютого під час атаки БпЛА війська РФ вдарили по ТЕС у Дніпропетровській області. Як заявляв міський голова Дніпра Борис Філатов у Facebook, внаслідок цього у місті закриють частину освітніх закладів і евакуюють одну з лікарень. Систему опалення зливають.
- Вночі 13 лютого війська РФ атакували Україну низкою ударних БпЛА типу “шахед”. Більшість вдалось збити.
15 квітня президент Володимир Зеленська розповів, що переговори між командами України та США щодо угоди про рідкісноземельні метали пройшли позитивно.
Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Збройних силах України безпілотний авіаційний комплекс українського виробництва В-1, здатний перебувати в повітрі упродовж декількох годин.
Російська армія в Україні значно залежить від постачання артилерійських боєприпасів із Північної Кореї, свідчать внутрішні звіти Міноборони РФ.
Російська армія вже розпочала наступальні дії на Сумщині й Харківщині, попри заяви про переговори. Інформацію підтвердив Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський, зауваживши, що Росія щомісяця збільшує своє угруповання на 8-9 тисяч військових, продовжуючи стратегічну наступальну операцію.
У Сумах збільшилася кількість загиблих до 36 осіб через ракетний удар Росії по центру міста 13 квітня.