В Естонії запропонували конфісковувати авто з російськими номерами

Джерело: ERR

14 вересня міністр внутрішніх справ Естонії Лаурі Ляенеметс запропонував конфіскувати автомобілі з російськими номерними знаками на території країни, або перереєстровувати транспортні засоби.

За словами глави відомства, РФ вже самостійно працює над заходами, щоб перешкодити в’їзду автомобілів із місцевими номерами на територію Естонії. Нині ж претензія до автомобілів, що вже перебувають на території країни.

“Мені не зрозуміло, чому в Естонії їздять машини з російськими номерами, і в когось вони є. Можливо, варто провести аналіз із метою запобігання знаходженню таких автомобілів тут. Якщо вони постійно використовуються на нашій території, то, можливо, слід зобов’язати реєструвати їх в Естонії,” – зазначив Ляенеметс.

Міністр також нагадав про важливість визначення цілей та мотивів приїзду іноземних громадян до Естонії, особливо на тлі жорстких санкцій та обмежень.

За словами Ляенеметса, Європейська комісія вважає, що автомобілі з номерами РФ не можна випускати з Європи, оскільки це вважатиметься переміщенням санкційних товарів.

Зауважимо, Естонія долучилася до Латвії та Литви у забороні в’їзду авто з російською реєстрацією. Глава МЗС Естонії Маргус Тсахкна наголосив, що “їм не дозволено користуватися привілеями, які може запропонувати свобода, допоки Україна не досягне перемоги”.

Після нічної атаки Росії на Україну міністр закордонних справ Андрій Сибіга заявив, що тиск має бути спрямований на Москву, а не на Київ.

Президент США Дональд Трамп заявив, що Росія нібито готова до укладення мирної угоди, і тепер, за його словами, черга за Україною.

Колишній радник президента Польщі з міжнародних питань професор Роман Кузьняр високо оцінив виступ у Сеймі глави МЗС Радослава Сікорського, котрий відзначивши найскладнішу міжнародну політику за минуле десятиліття, зауважив, що доки НАТО залишається ефективним альянсом — Росія не має шансів на перемогу.

Поки Сполучені Штати посилюють тиск на Україну щодо домовленостей із Росією, в європейських столицях зростає занепокоєння щодо затягування повномасштабної війни.

З лютого 2023 року застосування росіянами небезпечних хімічних речовин набуло системного характеру. Попри заяви про повне знищення хімічної зброї, країна-агресор зберігає промислові потужності для її відновлення та виробництва.