В Індонезії почалося виверження одного з найактивніших вулканів

Джерело: АР

Один з найактивніших вулканів Індонезії почав вивергатися в неділю, 27 жовтня, щонайменше тричі викинувши стовпи попелу.

Як розповіли у виданні, вулкан Марапі у провінції Західна Суматра відомий раптовими виверженнями. Зазначається, що їх важко передбачити, оскільки вони не викликаються глибинним рухом магми, яка спричиняє підземні поштовхи, що реєструються на сейсмічних моніторах.

За словами співробітника Центру вулканології небезпеки Індонезії Ахмада Ріфанді, вулкан випустив хмари гарячого попелу на висоту 2 000 метрів, які поширилися на кілька кілометрів, засипавши довколишні села і міста товстим шаром вулканічних залишків. Повідомлень про жертви не надходило.

Ріфанді додав, що вулкан висотою майже 2900 метрів залишається на другому із чотирьох рівнів тривоги з січня, що забороняє альпіністам і жителям сіл перебувати в радіусі 3 кілометрів від гирла кратера через можливе виверження лави.

Нинішнє виверження сталося через п’ять місяців після того, як мусонні дощі спровокували зсув бруду і холодної лави з гори Марапі, внаслідок чого річки вийшли з берегів. Повінь пронеслася через гірські села і змела десятки будинків та спричинивши загибель 67 осіб.

Службові собаки Рем і Фінч, разом зі своїми наставниками, отримали нагороди від Кінологічної спілки України під час церемонії “Чотирилапі захисники”.

Віцепрезидентка Філіппін Сара Дутерте публічно заявила, що найняла кілера для вбивства президента, його дружини і спікера Палати представників, якщо її саму вб’ють.

В останню суботу листопада в Україні вшановують жертв Голодомору 1932-1933 років та масових штучних голодів…

У зоопарку провінції Альберта (Канада), через помилку працівника померла молода горила Еяре.

Енергетики відновили роботу високовольтної повітряної лінії живлення, що з’єднує тимчасово окуповану Запорізьку АЕС з енергосистемою України. Вона була пошкоджена через російські обстріли.