В Криму тривають обшуки та затримання кримських татар

Джерело: видання “Ґрати”

У Бахчисараї працівники ФСБ провели обшуки у будинках кримських татар та затримали шістьох активістів з руху “Кримська солідарність”. Їх підозрюють у зв’язках з ісламською партією Хізб ут-Тахрір.

З початку анексії Криму це – вже п’ята справа Хізб ут-Тахрір у Бахчисараї.

Як раніше повідомляли Букви, обшуки розпочались вранці 24 серпня в будинках Руслана Асанова, Сейдамета Мустафаєва, Ремзі Неметулаєва, Абдулмеджита Сейтумерова, Аметхана Умерова та Ельдара Якубова.

“Батько відчинив двері, вони відразу піднялися нагору, повалили чоловіка на підлогу. Я була у ліжку з дитиною, чоловіка спустили, мене залишили. Залишилася одна людина – не знаю, хто це – і я з дитиною. Якийсь час я перебувала нагорі, потім дозволили, щоб чоловік піднявся нагору. А мене спустили вниз. Обшук проводили у кожній кімнаті по шестеро людей, плюс двоє понятих”, – розповіла дружина Абдулмеджита Сейтумерова Аміне.

Фото: “Ґрати”

Вона додала, що у них забрали телефони і не дозволили зателефонувати адвокатам.

Обшуки розпочались приблизно о 4 ранку, а завершились до 8 години.

У всіх забрали паспорти, мобільні телефони, електроніку і кілька релігійних книг. Свідки підтверджують, що дві книги від видавництва Хізб ут-Тахрір підкинули самі оперативники. У будинку Сейдамета Мустафаєва книгу поклали в диван, а в будинку Руслана Асанова – у ванну.

“Цю книгу нам підкинули, але, будучи мусульманами, хіба ми не маємо права читати релігійні книги? Читаючи релігійні книги, ми не вчиняємо злочину. Ісламські книги ми читали і читатимемо”, – сказала Есма Мустафаєва.

Після проведення обшуку шістьох кримських татар відвезли до управління ФСБ у Сімферополі. В жодному з будинків так і не залишили протоколів обшуку.

Вночі 2 березня російські окупанти завдали ударів безпілотниками по місту Харків, внаслідок чого спалахнула пожежа.

Найбагатша людина Азії, індійський бізнесмен Мукеш Амбані, організовує вечірку на честь весілля його сина, на яку запрошено майже 1200 осіб.

Друга за величиною лісова пожежа в історії Техасу охопила понад 1,1 мільйона акрів та вбила тисячі великої рогатої худоби.

Україна може отримати перші снаряди протягом кількох тижнів в рамках чеської ініціативи із закупівлі 800 тисяч боєприпасів для України з-за меж ЄС, яку спільно фінансують різні держави.

Згідно з оцінками, опублікованими в The Lancet, більше мільярда людей у ​​всьому світі страждають від ожиріння.