В людському мозку мікропластику стає все більше – дослідження

Зразки мозку, зібрані під час аутопсії на початку 2024 року, містили більше дрібних часток пластику, ніж зразки, зібрані вісім років тому, йдеться в дослідженні, опублікованому в травні. Дослідження ще не пройшло рецензування і не було опубліковане в науковому журналі.
Джерело: CNN
Згідно з результатами дослідження, концентрація мікропластику в тканинах мозку у людей середнього віку, приблизно 45-50 років, становила 4800 мікрограмів на грам, що складає 0,5% від загальної ваги. Це приблизно на 50% більше порівняно зі зразками мозку, зібраними під час аутопсії в 2016 році, повідомив головний автор дослідження, професор фармацевтичних наук Університету Нью-Мексико Меттью Кемпен.
“Сьогодні наші мозки на 99,5% складаються з мозкової тканини, а решта — це пластик”, — зазначив Кемпен.
Однак, за словами доцента фармакології та токсикології Ратґерського університету Фібі Степлтон, яка не брала участі в дослідженні, це збільшення свідчить лише про вплив пластику і не дає інформації про можливі пошкодження мозку.
Зразки мозку містили в 7-30 разів більше часток пластику, ніж зразки нирок та печінки тих самих осіб. Дослідження також виявило, що мікропластик проникає в мозок через крово-мозковий бар’єр і може накопичуватися в клітинах, що потенційно може порушувати їхні функції та спричиняти токсичні наслідки.
За словами експертів, зростання рівня мікропластику в організмі людини відбувається через дієту, а також через вдихання часток пластику з повітря. Поліетилен, який часто використовується у виробництві пластикових пакетів та пляшок, був основним типом пластику, виявленим у тканинах мозку, печінки та нирок.
Експерти наголошують на необхідності зменшення впливу пластику на організм людини, пропонуючи прості кроки, такі як використання тканинних сумок замість пластикових пакетів та зберігання їжі в скляних контейнерах замість пластикових.
На думку вчених, необхідно продовжувати дослідження, щоб краще зрозуміти вплив мікро- та нанопластику на здоров’я людини і розробити ефективні заходи захисту.
- Дослідники виявили мікропластик в яєчках людей та собак, що викликало занепокоєння щодо потенційного впливу частинок на репродуктивну систему.
- Науковці припускають, що людська шкіра може поглинати вогнестійкі домішки з мікропластику, що може призвести до їхнього потрапляння у кровотік. Для дослідження використовувалися 3D-моделі шкіри, аналогічні людській, з метою вивчення проникності антипіренів — речовин, які роблять пластик стійкішим до високих температур.
За даними OSINT-проєкту DeepState, який відстежує ситуацію на полі бою, російські війська окупували два населені пункти на Донеччині та Луганщині.
Російські війська атакували керованою авіабомбою територію Сумської громади. Попередньо, загинуло двоє людей.
На території Фінляндії затримали колишнього найманця російської приватної військової компанії “Вагнер”, який воював проти України й просив про притулок.
Правоохоронці Київської області повідомили про підозру зловмисникам, які на понад 4 000 000 гривень ошукали родини військових.
Воюючи на боці України, загинув 21-річний угорський доброволець Ашер Беньямін, повідомили журналістам неофіційні українські та угорські джерела, а також батько бійця.