В МОУ показали український мобільний 3D-радіолокатор, призначений для виявлення цілей

Джерело: Міноборони

У Міністерстві оборони показали український мобільний 3D-радіолокатор кругового огляду з транзисторним передавачем, призначений для виявлення цілей, що летять на низьких, середніх і великих висотах.

Цей новітній радар випробували у 2020 році – він повністю підтвердив заявлені тактико-технічні характеристики з виявлення безпілотних літальних апаратів на різних висотах та максимальній дальності.

Крім того, у Міністерстві оборони показали український мобільний багатофункціональний радіолокаційний комплекс “Мінерал-У”, призначений для виявлення та класифікації надводних об’єктів на відстані до 600 кілометрів.

РЛС забезпечує даними для враження цілей засоби БРПК “Нептун”.

Роботи над першими зразками на платформі Tatra 8х8 завершили у 2021 році. Того ж року комплекс успішно пройшов заводські випробування.

Раніше у Генеральному штабі Збройних сил України показали роботу самохідної гаубиці українського виробництва “Богдана”.

Зазначається, що 155-мм САУ 2С22 “Богдана” українського виробництва вже демонструє високу бойову ефективність на фронті. Серійне виробництво вдалося налагодити попри постійні обстріли російського агресора.

САУ 2С22 “Богдана” має такі характеристики:

  • Гармата – калібр 155 мм;
  • Швидкострільність – 5 пострілів на хвилину;
  • Автоматична система заряджання;
  • Боєкомплект – 20 снарядів;
  • Дальність стрільби – до 40-42 км (снарядом M982 Excalibur – до 60 км);
  • Екіпаж – 5 осіб.

Додамо, що нещодавно заступник міністра оборони України генерал-лейтенант Іван Гаврилюк розповів, над чим нині працюють українські виробники озброєння та військової техніки (ОВТ).

За його словами, вітчизняні зброярі посилено працюють над модернізацією та виробництвом чималої лінійки ОВТ. Зокрема, ПТРК, БпЛА, нових боєприпасів до вогнеметів і гранатометів. Також триває робота над модернізацією й виробництвом систем, які мають підвищити скритність роботи ППО тощо.

“Незабаром ЗСУ можуть отримати певні новинки ОВТ, зокрема нові безпілотники різного призначення, системи РЕБ, спеціалізовані транспортні засоби, САУ, міномети, вітчизняного та іноземного виробництва”, – повідомив заступник міністра оборони.

Іван Гаврилюк також зауважив, що РФ має перевагу в ресурсах, до того ж, окремі країни підтримують її своєю технологічною базою з виробництва ОВТ.

“Ми вже знаємо приклади постачань озброєння з Ірану та Північної Кореї. Росіяни максимально розкрутили потужності власного ВПК. Вони женуть кількість. Ми ж робимо ставку на якісну перевагу. На технологічну перевагу. Нову тактику застосування зброї. На нешаблонні командирські рішення, на умілі дії наших воїнів”, – наголосив Іван Гаврилюк.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.