В одній із земель Німеччини українську мову вивчатимуть як другу іноземну у школах
Джерело: пресслужба міністерства культури та освіти Гессену
В школах федеральної землі Гессен у Німеччині в наступному навчальному році українська мова буде запропонована як друга іноземна для вивчення у школах.
В міністерстві заявили, що це робиться з огляду на велику групу з близько 20 000 школярів з України та понад 300 українських вчителів, які зараз викладають у школах Гессену.
“Ми не повинні втомлюватися підтримувати Україну. Ми хотіли б запропонувати багатьом молодим людям і вчителям з України ще сильніші освітні та кар’єрні перспективи на основі їхніх індивідуальних талантів, у тому числі для відбудови власної країни, а також надіслати чіткий сигнал солідарності у важкі часи”, – сказав міністр культури та освіти Армін Шварц.
Запровадження української мови як другої іноземної буде шкільним експериментом відповідно до законодавчої бази.
Міністр федеральних і європейських справ, міжнародних справ і дебюрократизації Гессена Манфред Пенц наголосив:
“Ми з самого початку знали, що боротьба за свободу в Україні буде довгою. Тому логічно запропонувати українським учням можливість вивчати в школі, окрім німецької, рідну мову. Це знак солідарності з Україною. Але це також внесок у збереження ідентичності та культури України”.
- Ірина Вінніченко з Дніпра у 70 років перейшла на українську мову. Для практики жінка доєдналась до мовного клубу і вже півтора роки розмовляє українською.
- Національний банк України 27 жовтня ввів у обіг срібну пам’ятну монету номіналом 10 гривень “Українська мова” до Дня української писемності та мови.
Газета Wall Street Journal повідомила, що на зустрічі в Парижі 17 квітня США передали представникам України конфіденційний документ з “ідеями” закінчення війну.
Триває 1153-тя доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 941 тисячу осіб.
За оцінками аналітиків, Кремль, ймовірно, готує своє населення до потенційного майбутнього затяжного конфлікту з НАТО.
Один із засуджених за вбивство бахмутського активіста Артема Мирошниченка самовільно залишив військову частину, до якої його направили після умовно-дострокового звільнення з місць позбавлення волі внаслідок підписання контракту із ЗСУ, повідомив брат загиблого, Сергій Мирошниченко.
Адміністрація Дональда Трампа не пропонує “розумних ідей” для завершення війни проти України через сформований “антиросійський настрій” на Заході, заявив помічник глави Росії Юрій Ушаков.