В одній із земель Німеччини українську мову вивчатимуть як другу іноземну у школах
Джерело: пресслужба міністерства культури та освіти Гессену
В школах федеральної землі Гессен у Німеччині в наступному навчальному році українська мова буде запропонована як друга іноземна для вивчення у школах.
В міністерстві заявили, що це робиться з огляду на велику групу з близько 20 000 школярів з України та понад 300 українських вчителів, які зараз викладають у школах Гессену.
“Ми не повинні втомлюватися підтримувати Україну. Ми хотіли б запропонувати багатьом молодим людям і вчителям з України ще сильніші освітні та кар’єрні перспективи на основі їхніх індивідуальних талантів, у тому числі для відбудови власної країни, а також надіслати чіткий сигнал солідарності у важкі часи”, – сказав міністр культури та освіти Армін Шварц.
Запровадження української мови як другої іноземної буде шкільним експериментом відповідно до законодавчої бази.
Міністр федеральних і європейських справ, міжнародних справ і дебюрократизації Гессена Манфред Пенц наголосив:
“Ми з самого початку знали, що боротьба за свободу в Україні буде довгою. Тому логічно запропонувати українським учням можливість вивчати в школі, окрім німецької, рідну мову. Це знак солідарності з Україною. Але це також внесок у збереження ідентичності та культури України”.
- Ірина Вінніченко з Дніпра у 70 років перейшла на українську мову. Для практики жінка доєдналась до мовного клубу і вже півтора роки розмовляє українською.
- Національний банк України 27 жовтня ввів у обіг срібну пам’ятну монету номіналом 10 гривень “Українська мова” до Дня української писемності та мови.
У ніч на 27 липня безпілотники атакували електропідстанцію поблизу залізниці в селищі Октябрьський Волгоградської області Росії.
Держсекретар США Марко Рубіо заявив, що президент США Дональд Трамп втрачає терпіння через безрезультатність діалогу з російським диктатором Володимиром Путіним щодо війни в Україні.
Сьогодні, 27 липня, в Україні святкують День медичного працівника.
За даними аналітиків, Сили оборони просунулися на Сумщині, Харківщині та Донеччині.
Триває 1250-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад мільйон осіб.