В «Охматдиті» пояснили витрати у 14 млн на здійснення технічного нагляду за відбудовою

Джерело: пресслужба НДСЛ Охматдит

Після розголосу щодо наміру залучити технічний нагляд за виконанням ремонту фасаду та внутрішнього опорядження будівлі, пошкодженої від ракетного обстрілу 8 липня, “Охматдит” прокоментував тендер на 14 млн грн.

Зокрема мова про нюанси щодо визначення вартості технічного нагляду згідно з чинним законодавством.

Зауважується, що визначення переможців по супутніх тендерах на інженерні консультації та технічний нагляд провели ще 30 липня. Після того, як 2 серпня ухвалили рішення про скасування попереднього тендеру на відбудову, супутні тендери також втратили актуальність. Хоч формально їхні результати ще не скасовані, жодних договорів за результатами цих конкурсів не укладатимуть.

Водночас у пресслужбі пояснили, що ціна послуг із технічного нагляду та інженерного консультування встановлюється у розмірі відсоткового відношення до вартості будівництва – до 1,5 % і до 3% відповідно.

Згідно з “Порядком здійснення технічного нагляду під час будівництва об’єкта архітектури”, затвердженого постановою Кабінету міністрів №903 від 11 липня 2007 року, для такого складного об’єкта як лікарня, здійснення технічного нагляду представниками підрядної організації, що веде будівельні роботи, не допускається. Так, лікарня зобов’язана знайти сторонню компанію для проведення технічного нагляду за роботами.

Згідно з п. 4.32. Настанови з визначення вартості будівництва, яка затверджена наказом Міністерства розвитку громад та територій України від 01.11.2021 № 281, до глави 10 “Утримання служби замовника та інжинірингові послуги” зведеного кошторисного розрахунку вартості будівництва окремими рядками включаються кошти на:

  • здійснення технічного нагляду в розмірі, який становить до 1,5 % від підсумку глав 1 -9;
  • надання послуг інженера-консультанта за договором про надання інженерно-консультаційних послуг в розмірі, який складає до 3 % від підсумку глав 1 – 9.

Тож очікувана вартість послуг інженера-консультанта та технічного нагляду при здійсненні закупівель встановлюється у відсотковому показнику від фіксованих розрахункових параметрів, а не визначається замовником довільно на власний розсуд.

Тобто, якщо вартість робіт згідно проєктної документації буде встановлена у розмірі 200 млн грн, то і вартість послуг інженера-консультанта та технічного нагляду у відсотковому відношенні буде відраховуватись від цієї суми.

Оголошення про проведення обох закупівель були розміщені в системі Prozorro.

Справді, на ці конкурси свої заявки подали по одному учаснику. Ми б із задоволенням розглянули будь-які інші пропозиції, але їх просто не надходило, – пояснили у пресслужбі.

Нині всі кошти, зібрані на рахунках БО “Благодійний фонд “Охматдит” – здорове дитинство” для відбудови, переведуть на рахунок самої лікарні. Для проведення робіт з відновлення пошкодженого сучасного корпусу “Охматдиту” оголосять новий тендер на майданчику Prozorro, який, як запевнили, проведуть “з урахуванням всіх законодавчих вимог”.

Вартість послуг з технагляду та інженерно-консультаційних послуг обіцяють визначити в межах відсоткових значень від очікуваної вартості робіт з будівництва.

Удар по “Охматдиту”

Вранці 8 липня росіяни вкотре масовано атакували Україну 40 ракетами різного типу.

Зокрема внаслідок атаки ЗС РФ по дитячій лікарні “Охматдит” в Києві пошкоджено онкологічне відділення та токсикологічний корпус, де діти перебували на діалізі (штучно підтримували роботу нирок). Руйнувань зазнали реанімаційні та операційні.

Станом на ранок 9 липня на території київської дитячої лікарні “Охматдит” завершили аварійно-рятувальні роботи.

Відновлення лікарні

Міністерка економічного співробітництва і розвитку Німеччини Свенья Шульце заявила, що Німеччина виділяє Україні 10 мільйонів євро на відновлення київської лікарні “Охматдит”, яка постраждала від російської ракетної атаки 8 липня.

У Тайвані оголосили про допомогу київській дитячій лікарні “Охматдит” обсягом 200 тисяч доларів. Кошти скерують на закупівлю необхідних лікарні медичних матеріалів.

За 2 години 50 хвилин на потреби дитячої лікарні “Охматдит” українці зібрали 114 млн гривень. Кошти зібрані UNITED24 та monobank, а також українськими, міжнародними бізнесами, українцями та донорами з різних країн.

Парк бронеавтомобілів українського війська поповнився ще одним зразком бронетехніки, створеним за технологією MRAP. В оборонному відомстві кодифікували та допустили до експлуатації у військах бронеавтомобіль Roshel Senator MRAP виробництва  Канади.

Сполучені Штати Америки перекинули на острів Шемія біля узбережжя Аляски кілька підрозділів повітрянодесантних військ та реактивні системи залпового вогню HIMARS, у відповідь на зростання військової активності Росії та КНР довкола регіону.

Президент Володимир Зеленський зреагував на повідомлення про затримання українського боксера Олександра Усика в аеропорту Кракова у вівторок, 17 вересня. Запевнив, що спортсмена вже відпустили.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 17 вересня. З початку доби відбулося 139 бойових зіткнень, з яких 34 досі тривають.

Ввечері 17 вересня російські війська масовано атакували Запорізьку область. Внаслідок обстрілу загинуло двоє осіб та пʼятеро отримали поранення, повідомив голова Запорізької ОВА Іван Федоров.